Lost Light (Mobile) Ön Kayıt Süreci Başladı

Daha fazla  
Play Store'da Lost Light (Mobile) ön kayıt süreci başladı.

Oyunu kısaca tanımlamam gerekirse Escape From Tarkov teması ile bir oyun yapmışlar.

Envanter, atölye gibi ıvır zıvır şeyleri eşya toplayarak yükseltebiliyorsunuz.
Oyun içerisinde eşyalar, sağlık kitleri, farklı mermi çeşitleri oluşturabiliyorsunuz.

Size verilen görevlerin ödülü olarak para, eşya, silah, mermi gibi şeyler veriyorlar.
Mermi çeşidine göre zırh delişi farklılık gösteriyor. Görev tamamlama veya seviye atlama karşılığında marketten farklı ürünleri açabiliyorsunuz, kara market ise birkaç saatte bir kere yenileniyor. Şunu unutmadan söyliyeyim, eğer zırt pırt alışveriş yaparsanız sıcak para göremezsiniz. :)

Oyunda 3 tane harita var şimdilik, seviye atlayarak açabiliyorsunuz.
İlk harita hangar türevi bir mekan, sonraki harita dağlar ve yapılar içeren bir harita, üçüncü haritada ise depolar, hangarlar, hastaneler ve çeşitli binalar var.
Haritadaki botlar bile iyi ekipmanları olduğu için içinizden geçiyorlar, botlar ile uzak mesafeden çatışmanız iyi olur.
Gerçek bir oyuncuyu düşürdüğünüzde kaldırarak ekip oluşturmanız sizin yararınıza olur çünkü diğer oyuncular ile tek başınıza yüzleşmeniz gerekmez.
Çatışırken asla vücuda ateş etmeyin, kafaya ateş edin yoksa rakibi elerken eziyet çekersiniz.

Oyunda önerim oyun tarzınıza göre silah seçmeniz olur, bana tüfek ve pompalı hitap ediyordu.
Özellikle M4 silahını çok beğenmiştim, silahı gelişmiş bir şekilde modifiye etmiştim, mermi içinse paraya kıymıştım.
Rakip dayanmıyordu. :)

Oyunun alfa ve beta sürecini TapTap uygulaması üzerinde A70 ile oynamıştım.
Zamanla optimizasyon ve hataları olabildiğince geliştirdiler.

Escape From Tarkov türevi bir bilgisayar oyununa mobil için güzel bir alternatif olmuş.

Oyunun eksi tarafı olarak oyun içi paranın su gibi gitmesi diyebilirim. :)
Oyunda herhangi bir gerçek para harcanacak bir yer görememiştim, belki deneme sürümünden dolayıdır.

Son düzenleme:
Play Store üzerinde göremiyorum hocam.

Şu an taptap üzerinden indirilebiliyor.
Bende orada göremeyince ilk iş Taptap'a baktım :D

Play Store'da Lost light (Mobile) ön kayıt süreci başladı.

Oyunu kısaca tanımlamam gerekirse Escape from Tarkov teması ile bir oyun yapmışlar.

Envanter, atölye gibi ıvır zıvır şeyleri eşya toplayarak yükseltebiliyorsunuz.
Oyun içerisinde eşyalar, sağlık kitleri, farklı mermi çeşitleri oluşturabiliyorsunuz.

Size verilen görevlerin ödülü olarak para, eşya, silah, mermi gibi şeyler veriyorlar.
Mermi çeşidine göre zırh delişi farklılık gösteriyor. Görev tamamlama veya seviye atlama karşılığında marketten farklı ürünleri açabiliyorsunuz, kara market ise birkaç saatte bir kere yenileniyor. Şunu unutmadan söyleyeyim, eğer zırt pırt alışveriş yaparsanız sıcak para göremezsiniz. :)

Oyunda 3 tane harita var şimdilik, seviye atlayarak açabiliyorsunuz.
İlk harita hangar türevi bir mekan, sonraki harita dağlar ve yapılar içeren bir harita, üçüncü haritada ise depolar, hangarlar, hastaneler ve çeşitli binalar var.
Haritadaki botlar bile iyi ekipmanları olduğu için içinizden geçiyorlar, botlar ile uzak mesafeden çatışmanız iyi olur.
Gerçek bir oyuncuyu düşürdüğünüzde kaldırarak ekip oluşturmanız sizin yararınıza olur çünkü diğer oyuncular ile tek başınıza yüzleşmeniz gerekmez.
Çatışırken asla vücuda ateş etmeyin, kafaya ateş edin yoksa rakibi elerken eziyet çekersiniz.

Oyunda önerim oyun tarzınıza göre silah seçmeniz olur, bana tüfek ve pompalı hitap ediyordu.
Özellikle M4 silahını çok beğenmiştim, silahı gelişmiş bir şekilde modifiye etmiştim, mermi içinse paraya kıymıştım.
Rakip dayanmıyordu. :)

Oyunun alfa ve beta sürecini taptap uygulaması üzerinde A70 ile oynamıştım.
Zamanla optimizasyon ve hataları olabildiğince geliştirdiler.

Escape from Tarkov türevi bir bilgisayar oyununa mobil için güzel bir alternatif olmuş.

Oyunun eksi tarafı olarak oyun içi paranın su gibi gitmesi diyebilirim. :)
oyunda herhangi bir gerçek para harcanacak bir yer görememiştim, belki deneme sürümünden dolayıdır.

2022 yılı mobil oyun pazarında cennet olacak resmen.

Takt Op. animesinin oyunu, Apex Legends Mobile, Battlefield Mobile, ufak bir ihtimal CoD Warzone Mobile , şimdi bu Escape From Tarkov benzeri mobil oyun.

Bu ay PUBG: New State çıkacak, 2022 içinde oda tam oturmuş olur.

@Elan Morin Tedronai Apex Legends, Battlefield ve Lost Light indirip keyfime bakarım. :)
Anime türevi oyunlarla pek ilgilenmiyorum, bana daha çok FPS ve TPS oyunları hitap ediyor.

RPG türevi oyunlar da var ama UE4 gibi bir platformdan yapıldığı için üst düzey telefon istiyor aksi takdirde daha fazla oyun haberi paylaşırdım.
Play Store üzerinde göremiyorum hocam.
Telefonun sebebi ile görülmüyor olabilir velakin oyun Taptap marketinde gözüküyor.

@Elan Morin Tedronai Apex Legends, Battlefield V'e Lost light indirip keyfime bakarım. :)
Anime türevi oyunlarla pek ilgilenmiyorum, bana daha çok FPS ve TPS oyunları hitap ediyor.

RPG türevi oyunlar da var ama UE 4 gibi bir platformdan yapıldığı için üst düzey telefon istiyor aksi takdirde daha fazla oyun haberi paylaşırdım.

Daha şimdi oyunu sildim geldim.

3 saat açık bıraktım oyunu 2 GB iç indirmenin sadece 500 MB'si inmiş.

Zaten Google Play üzerinde desteklemiyor diyordu, donanım yetersizliği sebebiyle indirme işlemi yavaştı büyük ihtimalle.

Ama galiba henüz daha optimizasyon tam oturmadığı için böyledir, eğer Alpha ve beta testini SD 675 ile oynayabilmişseniz SD 665 yonga setinin oyunun şu anki halinde ciddi bir sıkıntı yapmaması lazım.

İnternet hızında yavaşlama yoktu bu arada.

@Elan Morin Tedronai telefonuma yazılım güncellemesi gelmişti, optimizasyon sorunları bir nebze azaldı o zaman.
Ayrıca beta sürecini bu bölge için kapatmışlar. :)
Oyunu yeniden yükledim, yaklaşık olarak bir haftadır oynuyorum.
Oyuna yeni bir harita eklenmiş;, Harita kent gibi bir yerleşim yerine benziyor, altında ise araştırma tesisi gibi bir yer var.

Oyunu A70 cihazımla oynuyorum telefon el yakacak kadar ısınmıyor ama arada sırada FPS ile ilgili sorunlar yaşatıyor.
Aniden FPS düşüyor yoksa akıcı oynuyorum oyunu.

Oyunda ana silah olarak AKS 74-N tercih ediyorum, seviye atladıkça bu silah için gerekli olan merminin erken açılması işime geliyor.
Silahı tercih etme sebebim ise seri atış yaparken az sekmesi.
Botlar aniden yakınınızda belirince mecburen mermiye kıyıyorsunuz yoksa tek tek ateş etmesi daha da tatmin edici.
Kullandığım kafa ve vücut zırhı ise 6. sınıf, oyunun sunduğu en yüksek seviye.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211021-223717_Lost Light.jpg
    Screenshot_20211021-223717_Lost Light.jpg
    113,4 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_20211021-223746_Lost Light.jpg
    Screenshot_20211021-223746_Lost Light.jpg
    117,1 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_20211021-223800_Lost Light.jpg
    Screenshot_20211021-223800_Lost Light.jpg
    109,9 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_20211021-223808_Lost Light.jpg
    Screenshot_20211021-223808_Lost Light.jpg