LOTR kitapları HP kitapları kadar güzel midir?

Teşekkürler hocam öneri için bir şans daha vereceğim Witcher serisine ama 2. kitaptan başlamak istiyorum bu sefer. Tek cilt olunca bırakın okumayı elinizde bile zor tutuyorsunuz 1500+ sayfa :D. Zamanında 3 cildi toplam 100 lira gibi bir şeye almıştım şuan tanesi 100 liradır herhalde.
2.kitap ilk kitaba göre kesinlikle daha iyi hocam. Biraz daha aksiyonun içinde oluyorsunuz. 3.kitap itibari ile zaten olay akışı başlıyor ve sürekli üzerine eklenen bir olay örgüsü mevcut. Benim açıkçası beğendiğim eserlerden birisi oldu. Maalesef güncel şartlarda artık kitaplar bile çok pahalı. Bu kadar ilkel kalmış bir alışkanlığın ülkemizde %3'lük bir kesimin olmadığı bir alanda bile fırsatçılar pik yapmış. Dolar bazında bir artış yok zaten dolar 6 iken 20 lira olan kitap dolar 18 olunca 90 liralara çıkabiliyor. Ben buna artık enflasyonist ortamdan faydalanan fırsatçılar diyorum. Çok acı gerçekten böylesine güzel,muhteşem bir hobinin ekonomik sıkıntılar yüzünden devam ettirilememesi. Benim bir arkadaşım Witcher kitaplarından ilkini alıp okuyup daha sonra Dolap üzerinden satıp ikincisini aldı ve bu şekilde seriyi bitirdi. Çok acı...

2.kitap ilk kitaba göre kesinlikle daha iyi hocam. Biraz daha aksiyonun içinde oluyorsunuz. 3.kitap itibari ile zaten olay akışı başlıyor ve sürekli üzerine eklenen bir olay örgüsü mevcut. Benim açıkçası beğendiğim eserlerden birisi oldu. Maalesef güncel şartlarda artık kitaplar bile çok pahalı. Bu kadar ilkel kalmış bir alışkanlığın ülkemizde %3'lük bir kesimin olmadığı bir alanda bile fırsatçılar pik yapmış. Dolar bazında bir artış yok zaten dolar 6 iken 20 lira olan kitap dolar 18 olunca 90 liralara çıkabiliyor. Ben buna artık enflasyonist ortamdan faydalanan fırsatçılar diyorum. Çok acı gerçekten böylesine güzel,muhteşem bir hobinin ekonomik sıkıntılar yüzünden devam ettirilememesi. Benim bir arkadaşım Witcher kitaplarından ilkini alıp okuyup daha sonra Dolap üzerinden satıp ikincisini aldı ve bu şekilde seriyi bitirdi. Çok acı...
Hocam birde anne babanız aldırdığınız kitapların aylarca lafını yapıyorsa daha kötü :D. Ağlanacak halime gülüyorum bazen.

Hocam birde anne babanız aldırdığınız kitapların aylarca lafını yapıyorsa daha kötü :D. Ağlanacak halime gülüyorum bazen.
Çok üzücü gerçekten şartlar bu duruma gelinmesi. Belki de genç bir insanın yapabileceği en kaliteli hobilerden birisi ve ailelerin,eğitimcilerin,çevrede hayatında tek kitap sayfası okumamış insanların sizi yargılaması. Bunları okuyup da memleketi mi kurtaracaksın mottosu gerçekten bayıyor. Halbuki kitap okumanın sosyal zekaya,analitik düşünmeye,insan iletişimine,dili daha iyi kullanmaya ve okuduğunu anlamaya yönelik faydaları saymakla bitmez. Üstelik tüm bunların yanına birde sizi içine çeken bir kitapsa sizin için her yönden kar zaten. Üzücü,ailelerin kendini güncellemesi lazım biraz.

@Silinen üye Hocam aslında ben filmlerini kitapları okuduktan sonra izliyorum. Çünkü bence filmi izledikten sonra okumak hayal gücünü biraz kısıtlıyor ve bir kitabı okurken onun akıcılığını sağlayan şey merak ve hayal edebilmen olduğunu düşünüyorum.

Mesela Harry Potter'da tam tersi kitapta yığınla bilgi var filmlerde hiç bilgi yoktu. İnsanlar Rowling Dumbledore'un kardeşi olduğunu Fantastik Canavarlar'da gösterdiği zaman evrenin içine etti diyorlar ama o bilgi yanlış hatırlamıyorsam daha 4. kitapta vardı.

@Toprakvv Peki sizce LOTR mu Witcher mı?

Son düzenleme:
@Toprakvv Peki sizce LOTR mu Witcher mı?
Öznel bir soru. Bana göre tabii ki Yüzüklerin efendisi ama bu soruyu üstteki arkadaşa sorsan oda Witcher der. Eminim Witcher anlaşılması daha kolay bir kitap olur ama Orta dünyanın o yüzükle kavrulan kasvetli havasını bir kere içinizde hissederseniz bir daha çıkamazsınız. Önemli olan anlayabilmek.

Harry Potter kitaplarını özellikle ilk ikisinden sonrasını çok seviyorum ancak sadece son kitap kaldı ve o bittiğinde boşluğa düşmek istemiyorum. LOTR kitapları da bildiğim kadarıyla çok seviliyor ve Harry Potter ile benzer temada. Peki Harry Potter kitapları kadar sarar mı? Hangi kitaplardan başlanmalı? İlk olarak Hobbit'in falan okunması gerekiyormuş sanırım kafam karıştı anlatırsanız sevinirim.

Harry Potter'dan sonra Hobbit ilaç gibi.
Oku gerisini de okursun.
Hobbit ile başladım, Hurin'in çocukları, beren ile luthien ve son olarak LOTR 3'lemesi var.
LOTR'a daha geçemedim. Ama gerisi iyi idi.

Öznel bir soru. Bana göre tabii ki Yüzüklerin efendisi ama bu soruyu üstteki arkadaşa sorsan oda Witcher der. Eminim Witcher anlaşılması daha kolay bir kitap olur ama Orta dünyanın o yüzükle kavrulan kasvetli havasını bir kere içinizde hissederseniz bir daha çıkamazsınız. Önemli olan anlayabilmek.
Anlamak için başta sıkılsam da bırakmam o sorun değil. Anladıktan sonra kitaptan çıkamamak istiyorum ama ikisi de çok pahalı.

Anlamak için başta sıkılsam da bırakmam o sorun değil. Anladıktan sonra kitaptan çıkamamak istiyorum ama ikisi de çok pahalı.
Fiyat önemliyse LOTR daha iyi bir tercih olabilir. Witcher biraz daha pahalı bir seri maalesef. Arkadaş yukarda çok güzel özetlediği için yazmak istemedim. Tamamen sizin tercihiniz olsun biraz konuları araştırın hangisi daha çok ilginizi çekebilir bu en önemlisi.

LOTR başlaman daha güzel olur, Tolkien güzel bir iş çıkarmış. Ben de HP'nin 7. kitabındayım bundan sonra direkt olarak Silmarillion... diye devam edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı