Lua bedavaya nasıl öğrenilir?

William Crusader

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yok
Roblox'da oyun yapıyorum ve kodlama dili Lua olduğundan Lua öğrenmem lazım. Bedavaya nerden öğrenebilirim?

Lua hakkında kaynakların çoğu ingilizce olduğu için ilk başta ingilizce öğrenmen gerekiyor bilmiyorsan ingilizceyi. Sonra disiplinli bir şekilde anlayarak dinlemen gerekiyor roblox lua derslerini.

Lua hakkında kaynakların çoğu ingilizce olduğu için ilk başta ingilizce öğrenmen gerekiyor bilmiyorsan ingilizceyi. Sonra disiplinli bir şekilde anlayarak dinlemen gerekiyor roblox lua derslerini.
İngilizcem var.

İngilizcem var.
Çok ufak bir araştırma ile adımlarına başlayabilirdin bu konuyu açman biraz saçma olmuş. Kolay gelsin şimdiki çalışmalarında. Aklında profesyonel bir iş yapmak varsa tek başına çok ama çok zorlanırsın. Youtubeye "Roblox lua guide" yazarak çalışmalarına başlayabilirsin.

Lua'yı ilk defadır duyuyorum. Udemy'de Türkçe kaynak neredeyse yok gibi. Bakmadım açıkçası ama bu dile olan telabat bilmiyorum ne kadardır bilmiyorum. Herhalde İngilizce kaynaklardan yeterince eğitim serilerini bulabilirsiniz. Stack overflow gibi sitelerden mesela. Kod kaynkarı bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…