LUA ne işe yarar?

metin2 de event düzenlemeyeceğim ve Roblox da oyun yapmayacağım. Anlamadım Roblox oyunu yapılsın diye mi geliştirildi bu dil?
Hafif ve öğrenimi çok zor olmayan bir dil. Derleyicisi C'de yazıldığı için Roblox, Metin 2 vs. yerlerde gömülü olarak çalışıyor.

Bunları okumuştum ama sağol.
O zaman niye soruyorsun?
Şey için mi? Buralarda şöyle şöyle şeyler için kullanılıyor ama pratikte FiveM vb. oyunlarda kullanılıyor ama başka yerlerde adı geçmiyor mu diyorsunuz?
Onu ben de bilmiyorum.

Şey için mi? Buralarda şöyle şöyle şeyler için kullanılıyor ama pratikte FiveM vb. oyunlarda kullanılıyor ama başka yerlerde adı geçmiyor mu diyorsunuz?
Onu ben de bilmiyorum.
Evet yani anlamadığım nokta sadece online oyunlarda kullanılması. 1993 de mi ne yapılmış. Yapan adamlar "ilerde Roblox diye bir oyun çıkarsa kullansınlar" mı demişler?

Python kullanılan çoğu alanda kullanılabilir. Ama Python kadar kapsamlı değil. Destekleyen toplulukların imkanları kısıtlı. İyi bir Python alternatifi ve çok daha esnek. Bir çok açıdan Python'a benziyor üstelik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…