Lubuntu. Me ve lubuntu.net arasındaki fark nedir?

Lubuntu'nun 18.04 sürümü sonrası sıkıntılı.
İlla Lubuntu tabanlı bir sistem kuracağım dersen LXLE de deneyebilirsin.
Fakat AntiX ve Bodhi bence daha iyidir.
AntiX veya Bodhi kurulumu sonrası donanım beklentimi karşılar mı? Şuan kurulu olan Lubuntu LXDE olarak geçiyor galiba Lubuntu'nun LXLE sürümüde mevcut mu yoksa LXLE farklı bir dağıtımda mı kullanılıyor ?

Aslında illa Lubuntu kullanıcam diye bir düşüncem yok sadece farklarını anlamaya çalışıyorum hangisi daha iyi performans verecek ise onda sabit kalırım, LXDE veya LXLE masaüstü görünümü ile alakalı değil mi Mint üzerinde XFCE kullanımı gibi yani yanlış biliyorsam aydınlatırsınız, Lubuntu 18.04'te LXDE kullanıyor ise bahsettiğiniz LXLE hangi sürümünde mevcut ve performans farkları nedir ?

LXLE daha güzel görünür Lubuntu'ya göre ve bunun performansa pek etki edeceğini sanmam.
antiX ve Bodhi daha çok performans verir LXLE ve Lubuntu'ya göre, o sistemde en iyi seçimler olur bence.
Benim anlamadığım LXLE bir masaüstü ortamı değilmi Lubuntu bir dağıtım ise LXLE daha güzel görünür Lubuntu'ya göre demenizi tam olarak anlayamadım. Görünümü ile alakalı hiç bir beklentim yok sadece arayışım en iyi performansı verebilecek ve anlayarak kullanabileceğim bir dağıtım kararlaştırabilmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı