LYS-5 Çalışma Tekniği

Scorpions

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar seneye kısmetse LYS-5'e girmeyi planlıyorum, ticaret meslek okuyorum şu an 11. sınıfım. Seneye YGS'ye çalışma olanağı fazla olan şirketleri seçeceğim ki 3-5 tane buldum bile. Bakın gerekirse günde 7-8 saat bile çalışırım yeter ki şu sınavı kazanayım. Şu an Cambridge üniversitesinin giriş seviyesi bir gramer kitabını çözüyorum 2 günde bir ders kitabı alacağım. Bu tekniği bir İngilizce öğretmeni söyledi, bir gramer ve ders kitabını birlikte tut diye. Yazın kursa gideceğim ama kursa gitmeden önce sağlam bir temel yapmam lazım.

LYS-5'i 1 sene 2 ayda 70 75 net arası bu bilgi ile yapılabilir mi? Diğer öğretmenler hep test çöz diyor, test kaynağı öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
LYS-5 çok zor bir sınav değil ortalama bir bilgi ile 52 net çıkarmıştım daha önce çalışma yapmadan. Hatta İngilizce de hiç bir kural bilmeyen sadece kelime dağarcığı geniş olan insanlar bile 20-25 net çıkarabilir. Test kaynağı önerim yok ama eğer daha önceki LYS-5 sınavlarını kendi üzerinde uygulayıp sonucunu görebilirsin eğer mevcutsa tabi. Biraz da hafızanın iyi olması gerekiyor ve son olarak sınava girdiğin zaman sakinliği koruyup normalde çok rahat çözebileceğin soruları ufak yanlış okumalarla batırmamak lazım. Önünde oldukça fazla bir zaman var YGS'ye sadece bir ay öncesinden çalışmaya başlayıp 90 net çeken insanlar tanıyorum temelin sağlam değilse eğer bunu düzeltmek için vaktini doğru kullan birde okul puanın önemli bunu da unutma.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı