M.2 NVMe SSD dönüştürücü ile X1 slotuna takılabilir mi?

sametforman

Centipat
Merhabalar Samsung 500GB 970 EVO NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 3400MB / Yazma Hızı 2300MB) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da linkteki SSD'yi almayı düşünüyorum ancak anakartım ASUS H110M-K ve M.2 slotu yok ben bu SSD'yi PCI-e X1 slotuna dönüştürücü ile taksam performans kaybım ne kadar olur SATA SSD'lerle fiyatları arasında çok bir fark yok ilerde sistem değişikliği yaparsam bu şekilde kullanmanın daha mantıklı olcağını düşündüm görüşleriniz nelerdir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanım amacınızı bilmiyorum ama yanlış görmediysem daha ucuza 1tb sata ssd var. M.2 güzeldir, hoştur ama aynı fiyata olmadığı sürece zaruri değilse almaya gerek yok diye düşünüyorum.​
Yanlış anlamayın ürün elbette güzel, kablolama derdi yok ve şık duruyor. Sata daha iyi demiyorum 🙂 Ancak kullanım amacınıza göre gerçekten ihtiyaç olup olmadığını iyi düşünmek gerekiyor.​
Sorunuzun asıl cevabına gelirsek, 500mb/s üzerine geçemeyeceksiniz.​

4 5 kat civarı daha hızlı M.2'ler düşününce bende almışken arada çok fiyat farkıda yok zaten SATA almak yerine M.2 almak daha mantıklı olur diye düşündüm rendering falan filan yaptığımda yok sadece oyun günlük kullanım vs ama SATA'larda işimi görür gayet ama aradaki performans farkı falan bayağı uçuk olduğundan aklım M.2'ye kayıyor sadece 😀 SATA almak daha mı mantıklı olur diyorsunuz.

Sistemi yenilemeyi düşünüyorsanız M2 SSD şimdiden alıp, SATA hızında bir süre kullanabilirsin. Anakartı değiştirmeyeceksen almaya da gerek yok.
Ek olarak kullanım amacınız sadece oyun ise çok büyük farklılık göremeyeceksiniz. Büyük çaplı dosya yazma ve kopyalama veya render vs. yapmayacaksanız M2 masrafına gerek yok bence.

En temizi format atmak. Disk kopyalama ile uğraşırım diyorsan rehberi izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı