M.2 NVMe SSD'de normal hız değerlerini göremiyorum

Turan K.

Kilopat
Daha fazla  

Gigabyte 1 TB GP-GSM2NE3100TNTD M.2 PCI-Express 3.0 SSD 2500/2100 MB​

Gigabyte 1 TB M.2 NVMe 2500/2100 mb/sn SSD almıştım ama okuma ve yazma da bu değerleri göremüyorum.

Dosya atarken ya da kurulum yaparken ya da Steam'de yedekleme yaparken bu değerleri göremiyorum.

Yazma hızı 400-450 MB'ta kalıyor okuma da düşük nasıl çözebilirim?

Test yaptığımda aşağıdaki değerleri alyıorum.

Dosya Ekleri

• 26.12.20.JPG
    26.12.20.JPG
    49,3 KB · Görüntüleme: 73
  • info.JPG
    info.JPG
    94,2 KB · Görüntüleme: 79
Dosyaları nereden nereye atıyor/yedekliyorsunuz? O gördüğünüz hızlar SSD'nizin kendi içerisindeki çalıştığı hızlar. 3000mb/s okuma hızlı bir diskten 500mb/s yazmalı bir diske dosya kopyalıyorsanız yaşayacağınız şey açık bir darboğaz.​

Anakart koşulları ve donanımızın yeteneklerine bağlı
Örneğin AsRock 970A diyorki ; PCI-e x4 slotu kullanımdaysa NVMe sata modunda çalışır.

Yedeklemeyi ve kurulumu kendi içinde yaptığım halde bu değerleri görmedim Windows'u da buna kurmuştum zaten hızlı olduğu için bunun dışında bir tane daha SSD takılı normal SSD 240GB ama şöyle bir şey var disk 0 240GB olan SSD görünüyor 1TB olan bu SSD disk 1 görünüyor asıl sorun bu mu acaba?
Anakart koşulları ve donanımızın yeteneklerine bağlı.
Örneğin ASRock 970A diyor ki; PCI-e X4 slotu kullanımdaysa NVMe SATA modunda çalışır.

Anakartım MSI Z370 Tomahawk o slot kullanımda mı bilmiyorum bir de M.2 SSD'm slot 2'ye takmıştım o problem yaratır mı?
Arkada herhangi bir program açık mı?
değildi özellikle hızı görmek için açmadım
Anakart koşulları ve donanımızın yeteneklerine bağlı.
Örneğin ASRock 970A diyor ki; PCI-e X4 slotu kullanımdaysa NVMe SATA modunda çalışır.

Anakartımın sitesinde bu yazıyor.
slots

• 3 X PCI-e 3.0 X16 slots (Support x16/x4/x1 modes)*
• 3 X PCI-e 3.0 X1 slots**
* The PCI_E4 slot will be unavailable when an M.2 PCI-e SSD module has been installed in the m. 2_2 slot.
** The PCI_E2 slot will be unavailable when an expansion Card has been installed in the PCI_E3 slot.
Hocam cevap bekliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı