M.2 SATA SSD bilgisayarda görünmüyor

268386

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

M.2 SATA diskimde yüklü olan Windows bir anda mavi ekran verdi ve çöktü. Format atmak için CD'mi taktığımda M.2 SATA disk'ine tekrar yükleme yapamadım. 'GPT' vs. yazıyordu, yükleme yapamazsınız uyarısı veriyordu. Diğer SSD hardiskime Windows'u kurarak devam ettim. İlk başlarda bilgisayarımda görünen M.2 SATA harddiski biçimlendirmeye çalıştım fakat salt okunur yazma hatası verdi. CMD diskpart clean yapmaya çalıştım olmadı. Sonradan M.2 SATA aygıt yöneticisi ve disk yönetiminde görünürken bilgisayarımda görünmemeye başladı. Aynı şekilde öncede BIOS'da görünüyordu artık orada da görünmüyor. Sizce arızalandı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer sorun SATA SSD üzerinde başıma gelmişti. Tekrar kurulum yapabilmiştim. Ancak fazla dayanmadı. Kısa süre sonra SATAFIRM S11 hatasıyla servise gitti.

Öncelikle sorunun kronik olup olmadığını öğrenmek adına diskin tüm bilgilerini paylaşmalısınız.

Ek olarak UEFI kurulum için GPT olmasında bir sakınca yok diskin. Ancak anladığım kadarıyla Disk Yöneticisi de başlatamamış diski. Mümkünse BIOS girip diskin adını kontrol edin. Tekrardan bilgilendirin.

Merhaba buyrun bios da aslinda goruyor longline m2 sata
Bazi yerlerde de gormuyor gibi hic anlam veremedim urunu hepsiburada dan aldim servise yollamalimiyim

Dosya Ekleri

• EF14E152-7F7C-4C4E-8809-4D0B1CA21C49.jpeg
    1,4 MB · Görüntüleme: 53
  • 0FE0A5FE-7171-415A-BD52-13398AD9953B.jpeg
    1,6 MB · Görüntüleme: 52
  • F5026805-3C0D-483C-B779-4CCC81445423.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
valla çok garip bir durum bu hd Tune ile error scan yapıyorum hepsi yeşil healt açıyorum hiç bilgi çıkmıyor başka bilgisayarda bir denemek lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…