M.2 Slotuna SATA 3 HDD takılır mı?

CanMüd

Decapat
Elimde Asus FX504GD-58220 var. Bilgisayarımda 256 GB SSD var ve ben bu bilgisayara HDD takmak istiyorum. Asus servisi bana bilgisayarda M.2 ve SSD slotu olduğunu söyledi ve M.2 slotuna SATA 3 arayüzlü bir HDD takabileceğimi söyledi. Ben bundan emin olamadım gerçekten M.2 Slotuna SATA 3 HDD takılabiliyor mu? Servisle olan konuşmam ektedir.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD diskin sata portuna takılı durumda. M2 portun var ise o boş demektir. M2 portuna HDD takamazsın M2 SSD'ler 2.5'' HDD'den çok daha ufaktırlar. SSD'ni söküp yerine HDD takmalısın. M2 SSD alıp M2 portuna takabilirsin. Bu durumda elindeki SSD'yi kullanamazsın. Randımanına bağlı olarak elindeki SSD'yi tahmini 250 lira gibi bir fiyata satabilirsin diye düşünüyorum. Başka bir seçenek olarak USB 3.0 destekli bir SSD kutusu alarak elindeki SSD'yi harici disk olarak kullanabilirsin.

Maalesef o kadar bütçem yok şu anda :/
Harici bir diskte alabilirsiniz. USB arayüzü ile bağlarsınız.
Hız olarak aynı randımana sahip mi peki? Dahili diskten daha yavaş olmaz mı öyle?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı