M.2 SSD desteği olmayan anakarta M.2 SSD takmak

İnternette anakartın m.2 desteklediği yazıyor.
Hayır , Anakartımda M.2 SSD soketi yok iyice inceledim yanlış anakarta bakmış olabilirsiniz.
Baktığım kadarıyla mümkün. Performans artışı olur. Bilgisayarın Windows logosu gözükmeden açılır.
Artış olacağını biliyorum bilgisayarımda SSD var sormak istediğim soruyu iyi anlatamamışım demek istediğim aldığım M.2 SSD yi çeviriciler yardımıyla kullandığımda M.2 SSD nin bana vereceği performansta düşüş olur mu ?
Evet, lakin bence 1 GB SSD almak daha mantıklı. M.2'ler biraz tuzlu.
Halihazırda sistemimde SSD ve HDD var sadece yüksek okuma yazması olan bir M.2 SSD ye Windows kuracağım yanına da Adobe Premiere tarzında programlar kuracağım. Tek merak ettiğim M.2 SSD takılır mı takılırsa taktığım M.2 SSD nin aparatlar sebebiyle okuma yazma hızı düşer mi düşerse ne kadar düşer.

Son düzenleme:
Hayır , Anakartımda M.2 SSD soketi yok iyice inceledim yanlış anakarta bakmış olabilirsiniz.

Artış olacağını biliyorum bilgisayarımda SSD var sormak istediğim soruyu iyi anlatamamışım demek istediğim aldığım M.2 SSD yi çeviriciler yardımıyla kullandığımda M.2 SSD nin bana vereceği performansta düşüş olur mu ?

Halihazırda sistemimde SSD ve HDD var sadece yüksek okuma yazması olan bir M.2 SSD ye Windows kuracağım yanına da Adobe Premiere tarzında programlar kuracağım. Tek merak ettiğim M.2 SSD takılır mı takılırsa taktığım M.2 SSD nin aparatlar sebebiyle okuma yazma hızı düşer mi düşerse ne kadar düşer.
Anakartınızda 2 tane PCI-E 3.0 x1 slotu var, bu tarz bir adaptörle takılabilir M.2 SSDler. Ama bence dönüştürücüye ve M.2 formatına ekstra para vermek yerine kaliteli bir SATA SSD almak daha mantıklı olur. Artı dönüştürücü kullanarak da sıkıntı çıkabilecek bir nokta daha eklemiş oluyorsunuz sisteme.

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi M.2 SSD desteği olmayan anakarta M.2 SSD takmak mümkün mü? Mümkünse performans düşüşü olur mu yoksa normal SSD mi tercih etmeliyim?
Anakart: MSI B350M PRO-VD Plus
İşlemci: R5 2600
RAM: 2x8GB DDR4 Crucial Ballistix 3000MHz
Ekran Kartı: MSI Armor RX570 4 GB
PSU: Rampage RMP-500-80P 500Watt 80+
Bütçeniz ne kadar? Sırası değil ama sağlığınız için PSU'yu SSD'den fazla öncelik verin. PSU'yu 500W High Power ECO alın yoksa sistemin yanma oranı yüksek.

Teşşekür ederim , öyle yapacağım gibi duruyor.
Bütçeniz ne kadar? Sırası değil ama sağlığınız için PSU'yu SSD'den fazla öncelik verin. PSU'yu 500W High Power ECO alın yoksa sistemin yanma oranı yüksek.
Evet , zaten psu da coil whine problemi mevcut yakın zamanda değiştireceğim veya iade edeceğim fakat şuanda aktif olarak bilgisayar kullanıyorum ara verecek zamanım olduğunda yapacağım işlemleri ssd sorusunu da merak ettiğim için sordum yorumunuz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı