M.2 SSD Montajı Yapma

Sabırlı

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar kolay gelsin. Ben sistemine Samsung Evo 960 M2 SSD alıp kullanmak istiyorum. Fakat anakart üzerinde, ne de SSD kutu içeriği olarak vida mevcut bu durum bende hayal kırıklığı yarattı. M2 SSD'yi nasıl monte edebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhabalar kolay gelsin. Ben sistemine Samsung Evo 960 M2 SSD alıp kullanmak istiyorum. Fakat anakart üzerinde, ne de SSD kutu içeriği olarak vida mevcut bu durum bende hayal kırıklığı yarattı. M2 SSD'yi nasıl monte edebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Ben de aynı dertten muzdariptim. Anakartın kutusunu aldım içine şöyle bir baktım. En ücra köşeye torbaya 3-4 tane farklı vida koymuşlar ilk açtığımda görmemiştim. Kutunu tekrar kontrol et. Olmadı o standartlarda bilgisayarcıdan vida alabilirsin derdini anlatıp. Hatta kasanı götürürsün adama dersin buraya takılacak ama vida yok v.s ama kendin bulursan bilgisayarcıya götürmene gerek yok rahatça yaparsın.

Ben de Samsung Evo 960 M2 SSD almayı planlıyorum, gerçekten kutusunun içinden vida çıkamadı mı? O kadar para verdikten sonra bir de vida peşinde mi koşacağız :)

Bu montaj için gerekli vidalar SSD'lerle değil anakartla verilir. Vida peşinde falan koşmayacaksınız. Anakartınızın kutusunda zaten olur eğer M.2 SSD destekliyorsa.
Peki benim gibi laptop kullanıcıları? Lenovo Ideapad 700 kullanıyorum, yakın zamanda şu SSD'yi almayı planlıyorum da.

Bu montaj için gerekli vidalar SSD'lerle değil anakartla verilir. Vida peşinde falan koşmayacaksınız. Anakartınızın kutusunda zaten olur eğer M.2 SSD destekliyorsa.

Laptopın içini açıp baktınız mı? Genelde vida yuvasına vidası takılı olarak gelir diye biliyorum.

Lenovo v330 ile birlikte samsung evo 960 almayı düşünüyorum. Umarım anakart üzerinde vida vardır.

Lenovo v330 ile birlikte samsung evo 960 almayı düşünüyorum. Umarım anakart üzerinde vida vardır.
Merhabalar, konu ile ilgili sonuç ne oldu acaba? Bende lenovo v330 alıp ssd'yi kendim takmayı planlıyordum zira o şekilde fiyat çok fazla fark etti bulduğum bilgisayarda. Ancak cihazın alt kapağı tek parça olduğu için söküldüğünde garantiden çıkma durumunun söz konusu olduğunu öğrendim. Sizin deneyimlerinizi alabilirmiyim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı