M.2 SSD soğutucu önerisi

Selam arkadaşlar, ürün geldi ve dün gece montajını yaptım. Bugün de kullandım biraz. Boştaki sıcaklıklar düşmedi. Ancak testteki sıcaklıklar ve Nand yongaların sıcaklığı ciddi anlamda düştü.

Valla camı açmaya üşendim. Lastiklerle sabitliyoruz. :D Tabi önde hava giriş fanı var. Onun da etkisi çok oluyor. Daha iyi fanla çok daha iyi sonuçlar alınabilir. Boşta 55 derece olan SSD fan devri artınca yine boşta 48 dereceye kadar düşebiliyor. Hala sıcak gibi gelebilir ancak üst limite ulaşmadıkça problem yok. Özellikle de NAND yongaların 90'dan 70'e düştüğünü görmek sevindirici.

WhatsApp Görsel 2023-05-17 saat 02.43.55.jpg

1684356710891.png

Selam arkadaşlar, ürün geldi ve dün gece montajını yaptım. Bugün de kullandım biraz. Boştaki sıcaklıklar düşmedi. Ancak testteki sıcaklıklar ve NAND yongaların sıcaklığı ciddi anlamda düştü.

Vallahi camı açmaya üşendim. Lastiklerle sabitliyoruz. :D tabii önde hava giriş fanı var. Onun da etkisi çok oluyor. Daha iyi fanla çok daha iyi sonuçlar alınabilir. Boşta 55 derece olan SSD fan devri artınca yine boşta 48 dereceye kadar düşebiliyor. Hala sıcak gibi gelebilir ancak üst limite ulaşmadıkça problem yok. Özellikle de NAND yongaların 90'dan 70'e düştüğünü görmek sevindirici.

Eki Görüntüle 1782928

Eki Görüntüle 1782931

Hala kullanıyor musunuz? 980 Pro için alacağım ben de.

Kullanıyorum hocam üstünde duruyor. Ancak lastikleri çok dayanıksız. Yine de yapışık halde duruyor. Sıcaklığa bakmıyorum sadece. :D Çok nadiren kontrol ediyorum ve sıcaklıklar iyi durumda.

Ancak 980 Pro için daha profesyonel çözümlere yönelebilirsin.

Geri
Yukarı