M.2 SSD yüksek sıcaklık ve sağlık değeri

gurecumut

Hectopat
Bilgisayarı alalı daha 1 ay bile olmadı ama gördüğünüz gibi sağlık durumu hemen 99'a düşmüş sırf zorlanmasın diye oyunları HDD'a atıyorum M.2 SSD'de sadece dosyalar ve gerekli uygulamalar var sıcaklık durumu da boşta 45 azıcık yük binsin 50-60 dereceyi geçiyor.

Tecnopat da bir arkadaş SSD makalesi yayınlamış önceden onları yaptım. Bu sağlık durumunun ve sıcaklık artışının nedeni nedir ve nasıl önlem alabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20191209_210502.jpg
    IMG_20191209_210502.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı alalı daha 1 ay bile olmadı ama gördüğünüz gibi sağlık durumu hemen 99'a düşmüş sırf zorlanmasın diye oyunları HDD'a atıyorum M.2 SSD'de sadece dosyalar ve gerekli uygulamalar var sıcaklık durumu da boşta 45 azıcık yük binsin 50-60 dereceyi geçiyor.

Tecnopat da bir arkadaş SSD makalesi yayınlamış önceden onları yaptım. Bu sağlık durumunun ve sıcaklık artışının nedeni nedir ve nasıl önlem alabilirim?
Kasanızın içinde nerede duruyor SSD'niz? Etrafında hangi parçalar var? Yeterince hava akımı almazsa etrafındaki bileşenler tarafından ısıtılabilir.

m.2 SSD için o sıcaklıklar normal. Almadan önce danışsaydınız iyi olurdu, SanDisk SSD'ler kaliteli değil. Sağlık düşmesi o yüzden şaşırılacak bir durum değil. Ben de Sandisk kullanıyorum, bende de çok çabuk düşmüştü sağlık. Çok ucuz diye almıştım zamanında.
Laptop aldığım için pek de önemsemedim ssd markasını daha önce ssd kullanmadığım için
Kasanızın içinde nerede duruyor SSD'niz? Etrafında hangi parçalar var? Yeterince hava akımı almazsa etrafındaki bileşenler tarafından ısıtılabilir.
Laptop zaten masaüstü kasa değil etrafında ise 3 parmak yukarıda 2 tane ram var sadece etrafında başka bir şey yok zaten sağ en köşede m2ssd

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı