M.2 SSD'de kabarma olması normal mi?

Resimde görmüş olduğunuz Crucial P5 SSD'yi yaklaşık olarak 4 aydır kullanıyorum. Anakartımın özelliği olan M.2 Shield ve altındaki termal ped ile kullanmıştım. Genel olarak sıcaklıklar Crucial P5 için normaldi, 60 derece civarlarında. Ama ısı bandındaki bu kabarma neden oldu anlamadım. Sizce buna ne sebep olmuştur? Garantiye göndermeli miyim?

IMG_20211009_195708.jpg

SSD kabarmıyor yav etiket kabarıyor. :D Sıcaklıktan dolayı olabilir böyle şeyler. Harici soğutucu düşünebilirsin. Gerçi bende CS3030 var onda böyle bir şey olmadı. P5 kullananlar yanıtlayabilir sanırım. Soğutucu olmadan çok da serin çalışmıyordu diye hatırlıyorum.

Resimde görmüş olduğunuz Crucial P5 SSD'yi yaklaşık olarak 4 aydır kullanıyorum. Anakartımın özelliği olan M.2 Shield ve altındaki termal ped ile kullanmıştım. Genel olarak sıcaklıklar Crucial P5 için normaldi, 60 derece civarlarında. Ama ısı bandındaki bu kabarma neden oldu anlamadım. Sizce buna ne sebep olmuştur? Garantiye göndermeli miyim?

Eki Görüntüle 1185091

Gayet normal. Etiketin şekli içine göçmüş M.2'nin iç parçalarının izi çıkmış normal.

Geri
Yukarı