M.2 SSD'ler uzun ömürlü müdür?

Onuradr

Hectopat
Burada konular içinde sağlık sorunlu M.2 SSD'lerle alakalı durumlarla karşılaştım, Kısaca soralım M.2 SSD'ler uzun ömürlü müdür?

Evet 2 yıldır M.2 SSD ve normal SSD kullanmaktayım sağlık oranlarına baktığımda M.2 %97 normal SSD ise %93 M.2 SSD daha sağlıklı ve uzun ömürlü olur :)

Sağlık durumuna bakılmaksızın bazen çat diye bozulabiliyor. SSD'ler, HDD'lere göre daha çok etkileniyor ani kapanmalardan, voltaj düşmesi ve elektrik kesintisinden.

Sağlık durumu yerine Smart verilerine bakılmalı SSD'ler de. Medium tier bir M.2 SSD ile high end M.2 SSD tabii ki ömür olarak bir olmaz. Bu sizin kullanımınıza da bağlı biraz.

Sağlık durumu yerine Smart verilerine bakılmalı SSD'ler de. Medium tier bir M.2 SSD ile high end M.2 SSD tabii ki ömür olarak bir olmaz. Bu sizin kullanımınıza da bağlı biraz.
Nasıl ssd alınmalı o zaman?

Sağlık durumuna bakılmaksızın bazen çat diye bozulabiliyor. SSD'ler, HDD'lere göre daha çok etkileniyor ani kapanmalardan, voltaj düşmesi ve elektrik kesintisinden.
ssd kullanmanın pek mantıklı yanı o zaman en azından uzun süreli, doğru mu?

Voltaj düşmesi ve elektrik kesintileri yaşadım halen daha bir sorunum yok ben kendim fikrimce söyledim yanlışım varsa düzeltirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı