M.2 to SATA mantıklı mı?

Vecdimehmet27

Centipat
Daha fazla  
İnternetten araştırdım ama mantıklı bir şey bulamadım, bazıları SATA II 3GB/sn hız sunar diyor bazıları SATA II 300mb/sn hız sunar diyor, ama SATA II kullanan yüzlerce SSD var onlar nasıl 500mb/sn verebiliyor? Yani kısaca kafalar fişek, yardımcı olursanız sevinirim.

Sonradan ekleme: Araştırdım anakartım SATA III destekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten araştırdım ama mantıklı bir şey bulamadım, bazıları SATA II 3GB/sn hız sunar diyor bazıları SATA II 300mb/sn hız sunar diyor, ama SATA II kullanan yüzlerce SSD var onlar nasıl 500mb/sn verebiliyor? Yani kısaca kafalar fişek, yardımcı olursanız sevinirim.

Sonradan ekleme: Araştırdım anakartım SATA III destekliyor.
anakartın sata 3 destekliyor ise 500mb/s alırsın m2 destekliyor ve m2 nvme ssd kulanıyorsan ssd den ssdye değişir ama genel olarak 1000mb/s üzerinde alırsın satayı m2 ye çevirirsen m2 ssdden 500 mb/s alırsın m2 yi sataya çevirirsen 500mb/s alırsın eğer pci slotunu çevirirsen slotan slota değişir

anakartın sata 3 destekliyor ise 500mb/s alırsın m2 destekliyor ve m2 nvme ssd kulanıyorsan ssd den ssdye değişir ama genel olarak 1000mb/s üzerinde alırsın satayı m2 ye çevirirsen m2 ssdden 500 mb/s alırsın m2 yi sataya çevirirsen 500mb/s alırsın eğer pci slotunu çevirirsen slotan slota değişir
Anladım hocam, seve seve parayı vereceğiz o PCİ to M2 kartına

Anladım hocam, seve seve parayı vereceğiz o PCİ to M2 kartına
anakartın uefi değilse boot etmez uefi olsa bile bios modlanmadan boot etmeyebilir belki elindeki mevcut diske windows boot bölümünü kurar m2 ye windowsu kurarsan olabilir ama hem sağlıksız olur hemde kesin çalışacağına garanti veremem

usb 3.0 desteği varsa usb to m2 al

Anakartın UEFI değilse boot etmez UEFI olsa bile BIOS modlanmadan boot etmeyebilir belki elindeki mevcut diske Windows boot bölümünü kurar M.2'ye Windows'u kurarsan olabilir ama hem sağlıksız olur hem de kesin çalışacağına garanti veremem

USB 3.0 desteği varsa USB to M.2 al

O ne kadar hız destekliyor?

Geri
Yukarı