M1 MacBook Air Bluetooth anlık kesiliyor

Iron

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta bahsettiğim gibi M1 işlemcili MacBook Air'im var. Ancak Bluetooth özellikli mouse ve kulaklık kullanırken anlık kesilmeler kopmalar diğer bir tabirle lag girmekte. Sorunun çözümü için yardımlarınızı bekliyorum. Cihazım da Monterey kurulu.

Merhaba, başlıkta bahsettiğim gibi M1 işlemcili MacBook Air'im var. Ancak Bluetooth özellikli mouse ve kulaklık kullanırken anlık kesilmeler kopmalar diğer bir tabirle lag girmekte. Sorunun çözümü için yardımlarınızı bekliyorum. Cihazım da Monterey kurulu.

Ben kablosuz kulaklık kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım, Mac mini M1 de anten probleminden dolayı sıkıntı yaşayanların olduğunu biliyorum, kulaklığın ve farenin modeli nedir? Hangi yazılım sürümünedesiniz? Son olarak harici uzatma kablosu ya da usb çoklayıcı kullanıyorken mi bu sıkıntı oluyor ?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bluetooth Modülünü Sıfırlama

Sol Shift + Option tuşlarına basılı tutarken menu barından Bluetooth menüsünü açın,

a4359b49-4a06-4494-813e-913cf9068a6b.png

Eğer en son yazılım sürümünü kullanıyorsanız bu menüde gösterilen seçenek olmayacaktır, eğer yoksa:

Command + Space ile Spotlight aramasını açın, açılan menüye terminal yazarak terminali çalıştırın. Terminale şu kodu girin ve ardından şifrenizi yazarak onaylayın. (Şifre yazılmıyor gibi görünecektir ama aslında yazılıyor yani yazıp onaylayın.)

f6d4c5c0-73db-4663-a5bd-bb9f50b3aae1.png

Kod: Sudo pkill bluetoothd

Son olarak MacOS'u yeniden başlatın ve aygıtlarınızı tekrar bağlayın.

Son düzenleme:
Ben kablosuz kulaklık kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım, Mac mini M1 de anten probleminden dolayı sıkıntı yaşayanların olduğunu biliyorum, kulaklığın ve farenin modeli nedir? Hangi yazılım sürümünedesiniz? Son olarak harici uzatma kablosu ya da USB çoklayıcı kullanıyorken mi bu sıkıntı oluyor?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bluetooth modülünü sıfırlama

sol Shift + option tuşlarına basılı tutarken menu barından Bluetooth menüsünü açın,

Eğer en son yazılım sürümünü kullanıyorsanız bu menüde gösterilen seçenek olmayacaktır, eğer yoksa:

command + space ile spotlight aramasını açın, açılan menüye terminal yazarak terminali çalıştırın. Terminale şu kodu girin ve ardından şifrenizi yazarak onaylayın. (şifre yazılmıyor gibi görünecektir ama aslında yazılıyor yani yazıp onaylayın.)

Kod: Sudo pkill bluetoothd.

Son olarak MacOS'u yeniden başlatın ve aygıtlarınızı tekrar bağlayın.

Cevabınız için teşekkür ederim. Yazılım sürümüm Monterey ikisini tek tek denedim mouse (Microsoft marka) tek başına sorunsuz çalışıyor, ancak Bluetooth kulaklığımı (mojue TW2) tek başına denediğimde sürekli kesilmeler meydana geliyor. Galiba Mac ile uyumsuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı