M2 vs Sata 3.0 SSD

Şabın Kaa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Asus Z170 Pro Gaming anakarta Samsung 850 Evo 250 GB SSD alacağım.
Sizce normal Sata 3.0 mı yoksa M2 girişli SSD mi almalıyım? Aralarında ne gibi farklar vardır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bütçeniz yetiyorsa ve anakartinizda m.2 portu varsa m.2 ssd alabilirsiniz.

Normal bir ev kullanıcısıysan SATA sana fazlasıyla yetecektir. M2 bence gereksiz. Hatta SSD bile gereksiz.

Valla ucuza kaçtım Samsung 750 Evo düşündüm ama sanırsamda M2 değil. Uygun fiyatlı ama kaliteli SSD var mı M2 portlu ?

Valla ucuza kaçtım Samsung 750 Evo düşündüm ama sanırsamda M2 değil. Uygun fiyatlı ama kaliteli SSD var mı M2 portlu ?
SATA SSD neyine yetmiyor da M2 istiyorsun? M2 bence gereksiz. SATA SSD bir ev-oyun kullanıcısına fazlasıyla yetecektir.

Yok artık Hiç SSD kullanmadınız galiba. Hadi M.2 üst seviye kalıyor da SSD bu devirde bir PC'nin başına gelebilecek en güzel şeydir
Evet hiç kullanmadım. Zaten bilgisayarım 9 yıllık taksam bile tam verim alamayacağım. Seneye inşallah

Samsung 850 Evo 250 GB SATA SSD aldım. Yanına da 1 TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de M.2 ev kullanıcısı için gereksiz dursa da, (sata) SSD artık her sistemin vazgeçilmez bir parçası.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…