M31 telefonda WhatsApp hikayelerinde kalite düşüyor

LOTR Manyağı

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Merhaba,

Samsung M31 cihazımda kendi çektiğim bir videoyu WhatsApp'ta durum yapmak istediğim zaman video kalitesi otomatik olarak düşüyor. Instagram'da bu sorun yok ancak WhatsApp'ta sürekli olarak durumlar böyle. Bahsi geçen videoyu dosya/belge olarak göndermek mi dersiniz, galeriden direkt paylaşım ile WhatsApp durum kısmına yollamak mı dersiniz her yolu denemiş olabilirim. Çözümü olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Samsung M31 cihazımda kendi çektiğim bir videoyu WhatsApp'ta durum yapmak istediğim zaman video kalitesi otomatik olarak düşüyor. Instagram'da bu sorun yok ancak WhatsApp'ta sürekli olarak durumlar böyle. Bahsi geçen videoyu dosya/belge olarak göndermek mi dersiniz, galeriden direkt paylaşım ile WhatsApp durum kısmına yollamak mı dersiniz her yolu denemiş olabilirim. Çözümü olan var mı?

WhatsApp minifier (sıkıştırıcı) kullanıyor. Bunun yerine görsellerinizi Gdrive'ya veya Yandex disk yükleyerek bunun dışında RAR'lıyarakta gönderebilirsiniz.

Ayarlar>Depolama ve veriler dedikten sonra Fotoğraf Yükleme Kalitesi ayarını resimdeki gibi yapın.
IMG_20220811_143630_343.jpg
IMG_20220811_143614_453.jpg

Ayarlar>Depolama ve veriler dedikten sonra Fotoğraf Yükleme Kalitesi ayarını resimdeki gibi yapın. Eki Görüntüle 1481859Eki Görüntüle 1481860
Bunları zaten yaptım hocam, konuyu açmadan gerekli araştırmayı ben de yaptım.

WhatsApp minifier (sıkıştırıcı) kullanıyor. Bunun yerine görsellerinizi Gdrive'ya veya Yandex disk yükleyerek bunun dışında RAR'lıyarakta gönderebilirsiniz.
Göndermekten kastınız birine göndermek mi? Ben durum yaparken düşen kalite sorunundan söz ediyorum. Google Drive üzerinden direk WhatsApp duruma paylaşılıyor mu, paylaşılıyorsa kalite düşüyor mu bilginiz var mı?

Bunları zaten yaptım hocam, konuyu açmadan gerekli araştırmayı ben de yaptım.

Göndermekten kastınız birine göndermek mi? Ben durum yaparken düşen kalite sorunundan söz ediyorum. Google Drive üzerinden direk WhatsApp duruma paylaşılıyor mu, paylaşılıyorsa kalite düşüyor mu bilginiz var mı?

Her halükar'da dosyanın boyutu sıkıştırılıp ve kalitesi düşürülür ancak Drive yükleyip paylaşırsanız sorunsuzca olur ben keza Drive'dan çok Yandex disk öneriyorum.

Geri
Yukarı