M5A97 LE R2.0 ile M5A97 R2.0 Arasındaki Fark Nedir?

Taspar

Kilopat
Bu cumartesi veya pazar günü vatandan sistemi alacağım. Fakat başlıkta yazdığım ana kartlar arasında kaldım. Aralarında 40 TL fark var, eğer iki kart arasında fazla bir fark yoksa bütçe kısıtlı olduğu için 40 TL cebime kalsın diyorum ve M5A97 LE R2.0 alacağım yok eğer 40 TL'ye değer büyük fark var aralarında diyorsanız M5A97 R2.0 alacağım. Sizin görüşleriniz nedir? Şimdiden teşekkürler.

Asus M5A97 Le R2.0 Amd 970/Sb950 Am3+ Ddr3 2133Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar : 267 TL

Asus M5A97 R2.0 Amd 970/Sb950 Am3+ Ddr3 2133Mhz (O.C.) Usb 3.0 Sata 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar : 311 TL

LE'de MOSFET soğutması yok dikkat edersen. LE epey kırpılmış sürüm. Güçlü bir işlemci takacaksan LE alma.
Eğer fx-8350 veya fx-8320 kullanacaksan işlemci olarak ikisinden de uzak dur. Avatarı beğendim, o yüzden parayı kötü kullanmanı istemem.

Bütçe kısıtlı olduğu için FX 6300 + R7 260x takacağım fakat ilerde ekran kartı güncellemesi yapmayı düşünüyorum o yüzden hangisini almalıyım?

Eğer fx-8350 veya fx-8320 kullanacaksan işlemci olarak ikisinden de uzak dur. Avatarı beğendim, o yüzden parayı kötü kullanmanı istemem.

Karşıt görüşlü insanların parasını kötüye kullanmasına göz mü yumacaksınız yani?

LE sürümünde Chipset soğutucu yok. Ben de 970A-G43 kullanıyorum. Onda da yok. Ancak sıcaklık değerleri gayet normal ve bir sorun olmadı. Eğer alabiliyorsanız M5A97 ama FX-6300'ü artık önermiyorum. i3 alın. Sistemimi ekran kartsız çalıştıramadığım için tam iki ayım boşa gitti.

M5a97 LE model anakartım var, kart durduk yere ses çıkartmaya başladı. Ses, işlemci ile arka portların arasındaki bölgeden geliyordu. Sanırım soğutma olmadığı için yaşadım bu sorunu. Kart şuanda serviste, umarım iade alırlar.

G3258 + H81M Plus tercih etmelisin. Ekran kartı olarak ASUS R7 260X daha iyi bir seçim.
Teşekkürler, bütçeye uygun olursa ASUS alacağım.

Karşıt görüşlü insanların parasını kötüye kullanmasına göz mü yumacaksınız yani?

LE sürümünde Chipset soğutucu yok. Ben de 970A-G43 kullanıyorum. Onda da yok. Ancak sıcaklık değerleri gayet normal ve bir sorun olmadı. Eğer alabiliyorsanız M5A97 ama FX-6300'ü artık önermiyorum. i3 alın. Sistemimi ekran kartsız çalıştıramadığım için tam iki ayım boşa gitti.
Karşıt görüşlü diye tabir edilen olay günümüzde Milliyetçiler-pkklılar arasında yaşanan kavgalara, çatışmalara deniyor. O yüzden karşıt görüşlülerin parasını kötüye kullanmasına göz yumabilir. Şahsen bu "karşıt görüşlü" tabir hiç hoşuma gitmiyor çünkü bir taraf ülkenin milliyetçileri bir taraf ülkenin bölücüleri bunun karşıt görüşü olmaz. Sorduğunuz soruyu da "Siyasi görüşü farklı olan insanların parasını kötüye kullanmasına göz mü yumacaksanız yani?" diye cevaplamak isterim; oda kişiden kişiye değişir göz yuma da bilir, yummaya da bilir.

Teşekkürler, M5A97 alacağım.

M5a97 LE model anakartım var, kart durduk yere ses çıkartmaya başladı. Ses, işlemci ile arka portların arasındaki bölgeden geliyordu. Sanırım soğutma olmadığı için yaşadım bu sorunu. Kart şuanda serviste, umarım iade alırlar.
Bilgi için teşekkür ederim, umarım istediğiniz olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı