M5A97 LE R2.0 Ram Sorunu

• Konuyu başlatan DonTe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 11B

DonTe

Hectopat
Yer
Büyükçekmece, İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar forumu çok uzun zamandır takip ediyorum üye değildim fakat topladığım yeni sistemde bir sorunum oluştu size danışmak istedim.

İşlemci : FX 6300
Anakart : M5A97 LE R2.0
Ram : HyperX 8 Gb
Ekran Kartım : Hd 6850
İşletim sistemim : Windows 7 - 64 bit
Sorunum şu. Bilgisayar hiç bir şekilde 8 gb rami görmüyor Sistem de herşey normal sadece Ram 4 gb gözüküyor.
Biraz kurcaladım Kitap şu : http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM3 /M5A99FX_PRO_R20/M5_R20_Series_DRAM_QVL_1127.pdf
Fakat birşey anlamadım.
Resim atıyorum :

Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 yüklemelimiyim ? bunun bir ilgisi olabilirmi ? 
Şu an yüklü olan versiyonun bir alt versiyonu olabilir. Olmazsa tekrar son versiyonu yüklersin. Benim anakartım buz gibi, overclockun dibine bile vurduğumda en fazla 40 derece oldu.
OC yaptığım zaman işlemcim en fazla 20 derece gördü. İşlemci'nin sıcaklığında herhangi problem yok ama anakartın üstündeki demir soğutucuda bir sıcaklık var (işlemcinin yanında)

Baştan başlayalım istersen. İlk önce BIOS'u son sürüme güncelle. Sonra overlock ayarlarını default seçeneğini seçerek fabrika ayarlarına geri döndür. RAM'i çıkart DIMM 2 slotuna tak. Daha sonra Windows 8.1 64 Bit kur. Eğer bu kadar yaptıklarından sonra olmazsa RAM'i garantiye gönderip olabiliyorsa başka bir marka ile (tercihen GSkill) değişim iste. Eğer %100 değiştiririm diyorsan, direkt olarak GSkill RAM ile değiştir.

Baştan başlayalım istersen. İlk önce BIOS'u son sürüme güncelle. Sonra overlock ayarlarını default seçeneğini seçerek fabrika ayarlarına geri döndür. RAM'i çıkart DIMM 2 slotuna tak. Daha sonra Windows 8.1 64 Bit kur. Eğer bu kadar yaptıklarından sonra olmazsa RAM'i garantiye gönderip olabiliyorsa başka bir marka ile (tercihen GSkill) değişim iste. Eğer %100 değiştiririm diyorsan, direkt olarak GSkill RAM ile değiştir.
Şuan dediklerini yapmaya başlıyorum bitince haber vereceğim teşekkürler.

Herşeyi denedim fakat olmadı. BIOS'u tekrar güncelledim W8.1 yükledim DMM 2.slotta sonuç yok. Büyük ihtimal ramde sıkıntı var değiştirince sonucunu yazarım. Teşekkürler arkadaşlar.
('Bu arada w8.1 çok seri bir şeymiş denemenizi öneririm :)')

Zaten bilinçli insanlar olarak Windows 8.1 kullanıyoruz ve öneriyoruz. Dediğim gibi RAM'i garantiden değiştirin, elinizden geliyorsa başka marka RAM (tercihen GSkill) alın. Aldıktan sonra tekrar deneyip sonucu buraya yazarsan çok güzel olur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı