M5A97LE ile FX 6300'ü OC Yapmak

Mert Kayalı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, FX 6100 kullanıcısıyım. Anakartım M5A97LE. Daha once AI Suite 2 programı ile otomatik overclock yaptığımda bilgisayar kendini kapatmaya, değişik hatalar olmaya başlamıştı. Bu işlemcide overclock özelliği olmadığını sanmıştım ama olduğunu öğrendim. Nerde yanlış yaptım acaba? Nasıl yapmalıyım?

Detaylı yardımcı olayım.

Suite 2 yazılımında tahminen Turbo EVO aygıtını kullanarak hız aşırtma denemesinde bulundun.
Bu yazılım işlemciyi test ederek kademe kademe frekans artışına zorlar. Ve açıkçası stabil kalabileceği sınırı da hep aşar genelde.
Hazır olarak OC yapacaksan da BIOS menünde bulunan Performance modunu kullan. 3,8GHZ hıza voltajsız çıkacaktır sistemin.

Son olarak eğer ileride harici bir soğutucu alırsan aşağıdaki rehberden yararlanırsın. Anakart aynı BIOS menüsüne sahip olduğu için birebir kaynak olacaktır senin için. İşlemci voltaj ve frekans değerleri de birebir denenebilir.
Ayrıca stabil olarak nasıl OC yapılır sorusunun da cevabını bulmana yardımcı olur.
FX 4100 Overclock Rehberi | Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı