Mac Mini almak mantıklı mı?

Adem UYSAL

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Aydın Merkez
Daha fazla  
Meslek
PC EDİTÖR- Personel
Arkadaşlar merhaba. Sitede belki amd bir sisteme Mac OS X kuramadığım için bazılarınıza komik gelebilirim. Bilen arkadaşlar var bilmeyenler var. Ben yaklaşık iki ay önce kaza geçirdim Şükür artık iyileşiyorum. Bu zaman zarfı içerisinde amd sistemli oyun bilgisayarıma Niresh Yosemite kurmayı hemen hemen gerçekleştiriyordum :) Ama ne yazık ki amd tabanlı bir sisteme Mac kurmak inanın bana gerçekten çok ama çok zor. Artık raporum bitmek üzere bu kadar yatmak yeter yani :) Şimdiye kadar bu işlere ayıracak vaktim vardı ama artık eskisi gibi bilgisayar başına haftada belli günler de oturacağım. Kısacası @Recep Baltaş ve @Ali Güngör'ün bir çok Hackintosh kurulum videolarını sonuna kadar izledim. Çok iyi iş çıkartıyorlar gerçekten. Lafı fazla uzatmadan amd sistemden intel tabanlı bir sisteme geçiş yapmak istesem, hem biraz maliyeti artacak hem de elimde ki sistemden kolay vazgeçmem mümkün değil. Aslında geçebilirim ama onca zorluktan sonra topladığım sistemimi çöpe atmış gibi olacağım. Ama ucuz yollu bu işi çözebileceğimi buldum. Mac Mini alarak bu Hackintosh sevdama son verebilir miyim ? Mac'de oyun falan düşünmüyorum. Sadece her zaman olmasa da iMovie yada Adobe Premiere ile render alma, oda basit videolar ile zaten. Bana gerçek bir Mac havası verebilir mi ? Fiyatlarına baktım çok pahalı olanı da var uygun olanı da. Mesela benim almak istediğim linkte mevcut bakabilirsiniz. Tabi sizlerin de görüşlerini almak beni mutlu eder.

Düşündüğüm Mac Mini; Mac Mini 2016
Fiyatı açıkçası pahalı gelmedi değil. Daha uygun nerelerden bulabilirim veya güvenilir bir site vardır illaki.

Bir diğer konu monitörüm :) Çok severim kendisini çok büyük olmasa da Bir Mac işletim sistemi için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.
Monitör; AOC 2269W
v2-71614-3_medium.jpg

Bu Monitör de Mac Miniyi HDMI üzerinden Monitöre aktararak bir Mac sahibi olmuş olacağım bildiklerim dışında bir şey yoksa :)
Arkadaşlar görüşlerinizi kesinlikle bekliyorum bu Mac Miniyi kullanan arkadaşlar var mı ? Benim gibi Mac hasreti olanların rahat nefes almasını sağlayabilecek mi ?
Bahsetmiş olduğum küçük işler için yeterli olur mu ?
Ve en önemlisi :) güncelleme yaparken tekrar 'şimdiki yaptıklarımdan korktuğum için söylüyorum' config vb gibi dosya düzenlemeleri gerekecek mi ?

Teknopat vidyolarında uygun fiyata Hacintosh sistem toplanıyor. Render gibi işler için makine biraz daha güçlü olmalı.
Evet sistemleri baktım ama benim başka bir sistem almaya gücüm yetmeyebilir doğrusu. Sistemimi yükseltme şansım var mı bilmiyorum ama oda maliyetli olur diye tahmin ediyorum.
Sistemim;
Ana kart; Asus M5A99X EVO R2.0
İşlemci; Amd fx 8320 Eight-core
Ram; DDR3
Ekran kartı; HD7850 iki adet.

Eğer sadece işlemci ve ana kart ile sistemi uyumlu hale getirirsem Mac Mini almaktan vazgeçerim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı