Mac OS X 10.10.3 Boot Sorunu

ibrahimturan

Hectopat
Daha fazla  
Ben mac'ın son sürümünü başarılı bir şekilde kurdum fakat son ayarlamalar ve eklemeler yaptıktan sonra yeniden başlattım ve ekran böyle kaldı ilerlemiyor Ayrıca "Boot Args: kısmı tamamen boş içinde -v ile başlayan bir komut yok"

Son Eklediklerim:
Batarya Kext'i
Ses Kartının Sürücüsünü Yükledim
Clover Configure'den bir kaç degişiklik yapıp config.list gibi birşey ekledim
Cmd+V.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüklediğin kextleri TransMac üzerinden, System/Library/Extensions içinden sil. Config dosyanıda Wordpad ile açıp gerekli düzeltmeleri yap.

Yüklediğin kextleri TransMac üzerinden, System/Library/Extensions içinden sil. Config dosyanıda Wordpad ile açıp gerekli düzeltmeleri yap.

Hocam onu beceremedim diski formatlayip sıfırdan kurmaya çalışıyorum yazılar aşağı sorunsuz akıyor fakat sonra siyah ekran geliyor ve öyle kalıyor ne yapmam gerekiyor

macı Baştan kurdum fakat bu seferde clover boot edebilecegim Sata diski gözükmüyor neden acaba ? Ne yapmam lazım ? Pcyi açtıgımda Clover Configurationdan disk seçme ekranı gelmiyor bu yüzden ?

Dosya Ekleri

• IMAG0146.jpg
    IMAG0146.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 260
klavye ile sağ sol tuşlarını kullanarak seçemiyormusun? Resimde ben iki tane Yosemite ikonu görüyorum. Birisi kurulum için diğeri Yosemite yüklü HDD.

klavye ile sağ sol tuşlarını kullanarak seçemiyormusun? Resimde ben iki tane Yosemite ikonu görüyorum. Birisi kurulum için diğeri Yosemite yüklü HDD.

Yok hocam siz anlamadiniz bakın clover configuru açıyorum mont efi diyorum hardisk09s01 vs gibi iki seçenek çıkması lazım dimi heh ışte o yok bende o yüzden Add clover sata yeri gelmiyor bende bunun kurulum videosunda yanlış format atılmış olabilir diyor recep abi fakat ben paragondan yapıp + Apple HFS yaptım hardiski ben nerede yanlış yapıyorum ve ayrıca ilk kurulum açılıyor yeniden başlayınca o siyah ekranda kaliyoe apple logo var ve altinda dolan ibre yarıda kalıyor

@ibrahimturan kurmaya çalıştığın hard disk büyük ihtimalle GPT disk değil, MBR disk; hard diskini GPT diske dönüştürüp kurulumu öyle yap o zaman clover configuratorden sorunsuz boot edebilirsin.

@ibrahimturan kurmaya çalıştığın hard disk büyük ihtimalle GPT disk değil, MBR disk; hard diskini GPT diske dönüştürüp kurulumu öyle yap o zaman clover configuratorden sorunsuz boot edebilirsin.
Hocam onu hallettim fakat şimdi apple bilgisayar simgesi geliyor altındaki ibre yarıya kadar doluyor ve kalıyor ne yapmam gerekiyor

USB diskten EFI dosyasının içindeki CLOVER dosyasındaki config dosyasını, EFI Hard disk içindeki CLOVER dosyasındaki config dosyasıyla değiştir. Büyük ihtimal boot ederken config dosyası bozulmuş.

Sıfırdan kurdun şimdi öyle deniyorum

USB diskten EFI dosyasının içindeki CLOVER dosyasındaki config dosyasını, EFI Hard disk içindeki CLOVER dosyasındaki config dosyasıyla değiştir. Büyük ihtimal boot ederken config dosyası bozulmuş.
Hocam ne yaptım ettim açtım fakat bu next-dev-mode=1 yazmadan açılmıyor buda klavyeyi calistirmiyor

Hocam ne yaptım ettim açtım fakat bu next-dev-mode=1 yazmadan açılmıyor buda klavyeyi calistirmiyor

kext_dev_mode=1 olması gerekiyor bu olmadan sistemi açamazsın. USB / EFI / CLOVER / Kexts / 10.10 içine şu kexti koy:
RehabMan-Voodoo-2015-0502.zip
Ayrıca yine sorun devam ediyorsa, aynı klasör içinden FakeSMC.kext ve nullCPUPowerManagement.kext dışındaki kextleri, yedeklerini aldıktan sonra silip tekrar dene.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı