Mac OS X Lion 10.7.5 nasıl yükseltilir?

Ayhan TAN

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4
İkinci el temiz bir bilgasayar aldım ama güncel bazı uygulamaları sürüm eski olduğu için kullanamıyorum. Chrome bile yeni sürüm yüklenmiyor, yazılımı nasıl yükseltirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Mac OS X Lion 10.7.5.
macOS'in önceki bir sürümünü yükleme buradan OS X El Capitan indirdim yükleme yaptığımda “OS X 10.11 bu sürüm bu bilgisayara yüklenmiyor” hatası aldım.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    162,5 KB · Görüntüleme: 131
  • 2.jpg
    2.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 123
Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlardan hangisini yükleyebilirim?
Desteklenen sürümlere bakınca görebilirsin ki early-2008 modellere yüklenebilecek en yeni sürüm 10.7 Lion zaten
Çok basit uygulamalar yüklemek istiyorum eski sürüm olduğundan yüklenmiyor hiç yükseltme şansımız yok mu?

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    88,4 KB · Görüntüleme: 116
Bunlardan hangisini yükleyebilirim?

Çok basit uygulamalar yüklemek istiyorum eski sürüm olduğundan yüklenmiyor hiç yükseltme şansımız yok mu?
Bunlardan muhtemelen hiçbirini indiremezsiniz. Cihazınız çok eski. Late 2008 olsaydı belki bir ihtimal OCLP ile Monterey’e veya Big Sur’a kadar kurulundu ancak sizin cihazınız daha farklı. OCLP ile “belki” bir ihtimal 10.8 kurulabilir ancak bu sefer klavye, trackpad ve USB portları çalışmayacak. Böyle bir cihaza macOS kurmanızı önermem. Windows veya Linux daha iyi çalışacaktır. Yeni çıkmış olan Chrome OS Flex’i de deneyebilirsiniz.

Peki Windows 10 yüklersem sürücülerde tanımama gibi sorun yaşar mıyım?

Boot Camp ile Windows 10 kurulumu yapsam olur mu?
Ama BootCamp açtığımda Windows 7 çıkıyor.
Bootcamp ile Windows 10 yüklemek istiyorum fakat dosya yolu seç çıkmıyor CD rom da arıyor inatla USB den ISO dosyasını nasıl gösterebilirim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı