Mac OS X Mavericks 10.9.4 Kurulum Sırasında SMC Hatası

eczhasan_

Kilopat
Yer
Konya, Türkiye
"Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.2 Rehberi" isimli rehberinizi adım adım sorunsuz bir şekilde USB'den boot bölümüne kadar takip ettim. Yalnız boot sırasında ekranda yazılar geçerken bir yerde durup öylece kalıyor. O ekranın resmini yükleyeceğim. Bir de benim bilgisayarımın anakartında Intel serisi grafik kartı yok. Anakartımın modeli "MSI Z87-G43 Gaming" Sadece harici "GTX770 Nvidia" grafik kartı var. Bu hatanın sebebi bu mudur acaba?

DSC_02351.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İki konu var:
  1. Ekran kartında takılıyorsunuz. Bu rehberle aşarsınız, bilgi edinirsiniz: ASUS VivoPC'ye Mac OS X ve Windows 8 Kurulum Rehberi - Technopat
  2. Çok fazla SMC var, dart=0 ekleyin.
Recep abi ilk defa Mac İşletim sistemi Kuruyorum o yüzden dart=o ekleme ibaresini anlayamadım. Biraz daha açar mısınız? Bu arada Nvidia Kext'leri silince bu hatayı aldığımı farkettim. Silmeden denedim onda sorunsuz bir şekilde o kısmı atladım ancak bu sefer Beyaz ekranda takıldım.

Son düzenleme:
Chameleon Boot'a geçmek için, boot manager dan USB yi seçtikten sonra 1 tuşuna birkaç defa basınız. Böylelikle Chameleon Boot ile kurulum yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı