MacBook Air M.2 kasıyor

Redyclum

Femtopat
Daha fazla  
Mba M.2 cihazım trackpad ile 3 parmak fonksiyonu sayesinde pencere geçişleri yaparken ekran kasıyor. Acaba bunun nedeni nedir? Cihazı kullanmaya başlayalı daha 3 ay yeni olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Basit programlar arasında geçişlerde de kasıyor mu? Safari - Masaüstü gibi. Yoksa geçişlerin kastığı spesifik programlar var mı?

macOS surumunuz nedir?
Ventura 13.2.1 sanırım en güncel sürüm değil fakat sürekli en güncel halde tutmak doğru olur mu diye düşünüyorum çünkü bir zamanlar Iphone için yavaşlattıkları iddiası düşmüştü bundan dolayı tereddüt ediyorum.

Basit programlar arasında geçişlerde de kasıyor mu? Safari - Masaüstü gibi. Yoksa geçişlerin kastığı spesifik programlar var mı?
Safariyi kullanmıyorum scroll lag muhabbetinden dolayı chrome kullanıyorum onda da yaşadığım zamanlar oldu, ms office programlarını kullanırken yaşadığım zamanlar da oldu programları app store dan yükledim. Adobe connect uygulamasında da yaşadım ve en çok rastladığım zamanlar ms office adobe connect zamanlarındıydı
. Cihazı düşük güç modunda kullanıyorum.

@Redyclum Öncelikle macOS güncellemesi varsa yapın. Cihazınız zaten çok yeni, güncelleme ile yavaşlama gibi bir durum olmaz.

Düşük güç modu kasmalara sebep oluyor olabilir. Güncelledikten sonra bu ayarı kapatıp tekrar deneyin.

Bende M1 Air var, güncel Ventura 13.3.1 sürümündeyim. Kasma durumu ancak harici disk bağlı ve Final Cut kullanırken olabiliyor, o da nadiren.

Bende de 14 inch Pro var. Düşük güç modunda bende kasıyor gibi hissediyorum pencere geçişlerinde. Düşük güç modu açıksa kapatıp dener misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı