MacBook Air M1 harici monitörde pil tüketiminin artması

tagdiv

Decapat
Arkadaşlar selam geçtiğimiz günlerde MacBook Air M1 aldım. Harici monitör kullanıyorum ancak harici monitör ile kullandığımda pil beklediğimden hızlı tükeniyorum. 7-8 saat gibi bir süre içerisinde tükeniyor. Sizce bu durum normal mi?

Gayet normal. Hem kendi ekranına hem de harici monitörüne görüntü veriyor haliyle.

Burada önemli olan Harici monitörü takmanız değil, harici monitörde ne yaptığınız? Tasarım, oyun gibi şeyleri harici mönitör üzerinde yapıyorsanuz, bilgisayarın iş yükünü arttırıyorsunuz demektir.

Normalde o verilen 18 saatlik veriler, media tüketimi, webde gezinme gibi basit işlemler sırasında elde edilen süreler. Ama işlemci yükünü arttırdığınızda dramatik olarak azalıyor.

Bende Ipad pro M1 mevcut. Çok rahat 11-12 saat kullanıyorum ama oyun oynamaya kalktığımda 5-6 saati geçmiyor.

teşekkür ederim cevabınız için hocam. yani genel olarak chrome discord spotify kullanıyorum ama çok sekme açık oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…