MacBook Air M1 pil sağlığı düşmeye başladı

Akkuşahmet

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 9 aydır MacBook Air M1 base model kullanıyorum. 8 ay kadar pil sağlığı %100 olarak devam etti, az önce kontrol ettim ve %99'a düşmüş. Pil devri daha 118'de. Bu normal mi? MacBook'da video edit, Photoshop yapıyorum. Ağırlıklı olarak yazılımla uğraşıyorum, bazen de oyun oynuyorum. MacBook'u daha dün sıfırladım hemen ardından macOS Sonoma developer beta 3 sürümüne yükselttim. Genelde şarjda kullanıyorum.

Ekran Resmi 2023-07-08 11.25.26.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Devir sayınız 8 ay için çok gibi geldi. 5 aydır kullanıyorum neredeyse pil devrim 20 oldu. Size tavsiyem 1-2hafta Full şarjda kullandıktan sonra pilinizi %20'ye kadar boşaltmanızdır. Pil sağlığınız için daha iyi olacaktır.

Devir sayınız 8 ay için çok gibi geldi. 5 aydır kullanıyorum neredeyse pil devrim 20 oldu. Size tavsiyem 1-2hafta Full şarjda kullandıktan sonra pilinizi %20'ye kadar boşaltmanızdır. Pil sağlığınız için daha iyi olacaktır.

Bilgisayarı çok sık kullanıyorum ve arka planda uygulamalar çalışırken pili çabuk bitiriyor. 4-5 saat yatıp dizi izleyince pili %30'lara düşüyor ve şarja takıyorum. Devir bu nedenle yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı