MacBook M1 Air şarjı bahsedildiği gibi 10-18 saat gitmiyor

• Konuyu başlatan FBChef
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 615
MacBook M1 Air 16 GB modelini kullanıyorum. Yeni aldım ürünü ve sadece Web'de gezinme ve program indirme gibi işler yapıyorum. Şarjım düşük güç moduna almama rağmen toplam 7-8 saatten fazla gitmiyor. Ağır yükte bile 6-7 saat çalıştığı söyleniyordu. Acaba neleri eksik yapıyorum. macOS tarafında yeniyim.
Aynı cihazı bende kullanıyorum. Youtube'da 10 saatin üstünü rahat alıyorum. Genel kullanımım Pycharm-Spotify-Safari-Whatsapp şeklinde ve Safaride 4-5 sayfa açık oluyor. Bu şekilde bile 8 saat civarında pil ömrü veriyor rahat bir şekilde. Emlatorde Switch oyunları oynuyorum bazen o halde bile 3 saaten fazla alıyorum pil ömrü. Buyrun aşağıya bırakayım yukarıda bahsettiğim kullanımıma benzer senaryoyu. Ekstradan iStats ve Norton Antivirus çalışıyor arkada.

Screenshot 2023-03-02 at 12.25.27.png

Son düzenleme:
Aynı cihazı bende kullanıyorum. Youtube'da 10 saatin üstünü rahat alıyorum. Genel kullanımım Pycharm-Spotify-Safari-Whatsapp şeklinde ve Safaride 4-5 sayfa açık oluyor. Bu şekilde bile 8 saat civarında pil ömrü veriyor rahat bir şekilde. Emlatorde Switch oyunları oynuyorum bazen o halde bile 3 saaten fazla alıyorum pil ömrü. Buyrun aşağıya bırakayım yukarıda bahsettiğim kullanımıma benzer senaryoyu. Ekstradan iStats ve Norton Antivirus çalışıyor arkada.

Eki Görüntüle 1687145
peki herhangi bir ayar yaptınız mı? Macbook'u kurduktan sonra?

Hocam o verilen değerler karışık kullanımda, sürekli kullanımda 18 saat dayanması pek mümkün görünmüyor zaten. Benim Tuf bilgisayarım içinde 6 saat batarya süresi veriliyor ancak oyun oynasam 1 saat, ofis uygulamaları vesayre 3 saat ancak kullanabiliyorum.
hocam ben zaten en az güç tüketecek formda kullanıyorum. Karışık kullanıma 18 saat veren benim moduma 20 saat verir. Windowsta öyle durum biliyorum evet

MacBook M1 Air 16 GB modelini kullanıyorum. Yeni aldım ürünü ve sadece Web'de gezinme ve program indirme gibi işler yapıyorum. Şarjım düşük güç moduna almama rağmen toplam 7-8 saatten fazla gitmiyor. Ağır yükte bile 6-7 saat çalıştığı söyleniyordu. Acaba neleri eksik yapıyorum. macOS tarafında yeniyim.
Ayni durumu bende yaşıyorum. Su an ki durumun nedir?

Geri
Yukarı