MacBook prizde kullanılır mı?

K4yra

Centipat
Daha fazla  
MacBook genel olarak sadece evde kullanıyorum masa başı oluyor işler. Şarj edip öyle kullanıyorum fakat yine son günlerde içime bir kurt düştü prizde kullansak daha sağlıklı mı olur zarar mı veririz diye. Prizde kullanım herhangi bir avantaj sağlar mı ve zarar verir mi? Model MacBook Air M1 2020.

MacBook genel olarak sadece evde kullanıyorum masa başı oluyor işler. Şarj edip öyle kullanıyorum fakat yine son günlerde içime bir kurt düştü prizde kullansak daha sağlıklı mı olur zarar mı veririz diye. Prizde kullanım herhangi bir avantaj sağlar mı ve zarar verir mi? Model MacBook Air M1 2020.

Zararı da yoktur artısıda, sadece bir fişlik ömrü vardır.

İyon bataryalar boşuna çıkmadı hocam tek zararı fişe ve şarj adaptörüne olur. Laptoba zararı olmaz.

Aslına bakarsanız herhangi bir yararı ve zararı yok, sürekli şarjda kullansanız bile pil eskimeye devam edecek. Sadece döngü sayısı az olur.

Geri
Yukarı