MacBook Pro 16 vs Zenbook Pro Duo

MYTHKING

Hectopat
Merhabalar.

Ofis içerisinde kullanacağım, genellikle bu şekilde olacak. Laptop almaya karar verdim. Asıl karar verme sebebim yazılım konusuna heveslendim. Bu yönde kendimi geliştirmek üzere ayrı bir laptop almak istiyorum. Halihazırda HP Pavilion 15 serisi kullanmaktayım. Ekran kartı ne kadar iyi olsa da ısınma sorunu ile en basitinden yüksek çözünürlüklü görselleri açarken sorun yaşıyorum. Oyun konusunda ise Forza oyununda aşırı derecede kasmakta. Yiğidi öldür hakkını yeme genel olarak i7 işlemcisi ile 7 8 Excel'i, birkaç programı, muhasebe yazılımını, anlık 2 veya 3 uzak masaüstü bağlantılarını yaparken sorun yaşatmıyor.

Yazılım konusuna merakım ise şirket içerisinde raporlamalarda veya serverımızdaki M.SQL için genelde IT departmanına başvurmaktayım. Buna bağlılığımı azaltmak hem de kendimi farklı alanda geliştirebilmek adına yazılım konusuna merak sardım. Bu yüzden birkaç sorum olacak.

Tam olarak nereden başlamalıyım ve basamakları nasıl seçmeliyim.
Ürün konusunda ise.
Karamsar kaldığım bu konuda yorum almak istiyorum. Stabilize konusunda MacBook'dan yana olsam da, son zamanlarda ardı ardına gelen yeni sürümler ile eski MacBook stabilizesini Apple koruyabildeğil mi? Yazılım için illa Windows'u mu yüklemem gerek.

ASUS konusunda ise Windows üzerinden yazılımlara proglamalarına erişim, aynı anda birden fazla pencereye erişim hem de (oyun oynamayı severim, Forza ve CoD serisi) oynayabilmek.

Ortak nokta ise olmazsa olmazı ağırlık (taşınabilirlik, ürün görselliği) ürün kendisini 3 4 sene piyasadaki yeni güncellemelere karşın yetersiz kalmaması.

Ek olarak maddi konusunda sınır yoktur. Farklı ürünlere de açığım. Değerli vakitlerinizi ayırabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bu konu biraz kullanım tarzı-alışkanlık ve estetiğe giriyor.

Yeni nesil üst segment cihazlarda yüksek performanslar elde edilebiliyor. MacBook’lar dediğiniz gibi yazılım anlamında güçlü ve stabiller. Ama üst segment Windows cihazların da bunlardan aşağı kalır yönü yok. İş burada biraz estetiğe dönüyor. Apple Retina ekran ve kusursuz tasarım sunuyor mesela, bu tür özellikler kullanıcıyı çekiyor.
Size şöyle söyleyebilirim. Bütçe sınırınız yoksa üst segmente çıkabilirsiniz demektir, bu segmentte de size en iyi deneyimi sunacak cihaz en fazla rahat ettiğinizdir.

MacBook alırsanız ve alışırsanız gerçekten güzel cihazlardır. Fakat yerinizde olsam Windows cihaz alırdım. Daha fazla kullanıcıya hitap ettiği için bu sisteme dayalı daha çok yazılım, oyun vb. programlar çıkıyor. Sözün özü, bence cihaz almadan önce bir MacBook deneyin. Alışırsanız güzel cihazdır. Ama riske atmayayım derseniz Windows da aynı şekilde işinizi görür.

Aslında bu konu biraz kullanım tarzı-alışkanlık ve estetiğe giriyor.

Yeni nesil üst segment cihazlarda yüksek performanslar elde edilebiliyor. MacBook’lar dediğiniz gibi yazılım anlamında güçlü ve stabiller. Ama üst segment Windows cihazların da bunlardan aşağı kalır yönü yok. İş burada biraz estetiğe dönüyor. Apple Retina ekran ve kusursuz tasarım sunuyor mesela, bu tür özellikler kullanıcıyı çekiyor.
Size şöyle söyleyebilirim. Bütçe sınırınız yoksa üst segmente çıkabilirsiniz demektir, bu segmentte de size en iyi deneyimi sunacak cihaz en fazla rahat ettiğinizdir.

MacBook alırsanız ve alışırsanız gerçekten güzel cihazlardır. Fakat yerinizde olsam Windows cihaz alırdım. Daha fazla kullanıcıya hitap ettiği için bu sisteme dayalı daha çok yazılım, oyun vb. programlar çıkıyor. Sözün özü, bence cihaz almadan önce bir MacBook deneyin. Alışırsanız güzel cihazdır. Ama riske atmayayım derseniz Windows da aynı şekilde işinizi görür.
Yorum için teşekkürler. Gerçek manada yorum yapabilmek için uzun süre detaylı olarak kullanmam gerek. Bu yüzdende satın almalıyım. Maalesef boşta bir macbook'u olan tanıdığım yok veya o derece varlıklı değilim 2 tane alacak kadar :)

Ofiste kullanabileceğiniz kadar ince + şık, pil ömrü fazla, tasarımı sağlam, soğutması performanslı ve her türlü oyunu oynayabileceğiniz laptop:

https://www.hepsiburada.com/msi-ps63-modern-8sc-028tr-intel-core-i7-8565u-8gb-256gb-ssd-gtx1650-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000JP1HP?magaza=Ebrar%20Bilgisayar
Fiyat konusunda sınırlamam gerek. Bu yüzden üst düzey arıyorum.
Macbook şarj ve uzun ömürlülük konusunda her türlü tercih edilesi bir model. Tasarım olarak gayet sade ve şık.
Performans konusunda gerisinde kalacak gibi gözüküyor kanımca.
Yorum yapacak kimse yok anlaşılan. Teşekkürler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı