Clover MacBook Pro 2009 Catalina kurulumu nasıl yapılmalı?

Bu kadar eski bir cihaz Catalina'yı hayatta kaldıramaz. Benim 2017 model MacBook Air'im Big Sur'dan öteye gidemiyor yavaşlığından. Neyi destekliyorsa onda kullanın derim. Zaten Hackintosh kurulumu için de belirli bir sistem gerekiyor.
Bos konusmayin gayet de kaldiriyor. Arkadasimin 2008 model A1278 8 GB RAM'li duz macbookta ssd ile duzgun calisiyor. Siz yavas bilgisayar gormemis bos bos konusuyorsunuz.

Ayni Mac'ten bende de var MacBook Pro 5,4 ve uzerinde Catalina var sorunsuz.
Hocam makine 2009 ortasında çıkmış bir cihaz. Haliyle Catalina desteği yok. Benim ihtiyacım olan bu makinenin uygun Config dosyası ile Hackintosh mantığı kurulum yapmak. Lakin Config düzenlerken neyi nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Öncelikle merhaba,
A1286 model kodlu MacBook Pro sahibiyim ve bu cihaza Catalina kurmak istiyorum. Lakin cihazın şu an içinde Windows yüklü olduğu için USB ile temiz kurulum yapmam lazım. Core 2 Duo 2.53 GHz işlemcili bu cihaza uygun EFI Config dosyasını bulamadım. Config düzenlemede de hangi ayarı nasıl yapacağımı bilmediğimden sizlerden yardım istiyorum. Teşekkürler.

(Clover ile kurulum yapıyorum)
Hocam simdilik Windows uzerinde bir El Capitan USB'si hazirlayin. El Capitan'i kurduktan sonra internetten macOS Catalina Patcher'i edinin. Hersey basitlestirilmis. Catalina'yi oradan indirip ister USB'ye yamalarla yazin istiyorsaniz direk yukseltin. Sonra macOS Post Install yapin

Karsinizda catalina.

Asil yavas denilecek Mac GPU Acceleration ve saydamlik olmayan cihazlardir. 2008 ve sonrasi cihazlarin cogu gerek EFI gerek GPU gerek hardware Catalina hatta Monterey ile bile uyumlu, CPU ise amaciniza bagli.

2011 Pro'da Core i7 var Catalina almiyor yavas mi calisiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bos konusmayin gayet te kaldiriyor. Arkadasimin 2008 model A1278 8 GB ramli duz macbookta ssd ile duzgun calisiyor. Siz yavas bilgisayar gormemis bos bos konusuyorsunuz.
Yavaş bilgisayar görmemiş ne demek? 15 yıl önceki bilgisayarımdan bi' zahmet hızlı olsun. Bence sen hızlı bilgisayar görmemişsin.

Öncelikle merhaba,
A1286 model kodlu MacBook Pro sahibiyim ve bu cihaza Catalina kurmak istiyorum. Lakin cihazın şu an içinde Windows yüklü olduğu için USB ile temiz kurulum yapmam lazım. Core 2 Duo 2.53 GHz işlemcili bu cihaza uygun EFI Config dosyasını bulamadım. Config düzenlemede de hangi ayarı nasıl yapacağımı bilmediğimden sizlerden yardım istiyorum. Teşekkürler.

(Clover ile kurulum yapıyorum)
dostum nbendede senin ayni modelden var ben high sierra kullaniyorum Catalina patcher olarak kurabilirsin yardim gereken yerlerde sorabilirsin.

dosdude1.jpghttps://dosdude1.com/catalina/

Yeni konular

Geri
Yukarı