MacBook Pro 2013 Anlık Parlama Sorunu

Lasantalo

Decapat
MacBook bana hediye olarak verildi. İlkbaşta herhangi bir sorun yoktu ama bu aralar Netflix'ten dizi izlerken saliselik olarak ekranda beyaz parlama görüyorum.
İnternette biraz araştırma yaptım kıpraşma deniyor sanırsam, aşırı ısınmadan olabileceği söyleniyor ama sadece dizi izlerken oluyor. YouTube'ta herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Yapabileceğim herhangi bir şey var mı, Apple mağazasına teknik destek için faturasız götürebilir miyim?

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2013)
2,4 GHz Intel Core i5
8 GB 1600 MHz DDR3
Intel Iris 1536 MB
MacBook bana hediye olarak verildi. İlkbaşta herhangi bir sorun yoktu ama bu aralar Netflix'ten dizi izlerken saliselik olarak ekranda beyaz parlama görüyorum.
İnternette biraz araştırma yaptım kıpraşma deniyor sanırsam, aşırı ısınmadan olabileceği söyleniyor ama sadece dizi izlerken oluyor. YouTube'ta herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Yapabileceğim herhangi bir şey var mı, Apple mağazasına teknik destek için faturasız götürebilir miyim?

2,4 GHz Intel Core i5
8 GB 1600 MHz DDR3
Intel Iris 1536 MB
Forumda yabancıyım yanlış bir şeyler yaptıysam özür diliyorum.
Sorunu çözdüm sanırsam. öncelikle sorundan biraz daha bahsedeyim. Netflix tam ekran dizi izlerken anlık olarak beyaz patlamalar oluyordu. Tam ekran dışında izlerken ve normal kullanımda böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Çözümü oldukça basit :

Sistem tercihleri > Erişebilirlik > Ekran > Yeri belirlemek için fare imlecini salla seçeceğini devre dışı bırakıyorsunuz 1 saatlik kullanım sonucunda soruna tekrardan rastlamadım. Tekrardan karşılaşırsam bilgilendireceğim.

Kullandığım sürüm : macOS Mojave 10.14.6

Son düzenleme:
Otomatik ekran parlaklığı ayarını kapatın.
Tam ekran videolarda bahsettiğiniz türde grafik hataları oluşturabiliyor.
Dediğiniz gibi yaptım ama sorun ara ara devam ediyor.Sürümümü macOS Catalina 10.15.5 (19F96) e güncelledim.Sadece fullscreen video izlerken karşıma çıkıyor. Sorun yazılımsal mı yoksa donanımsal bir sorun mu ? Donanımsal olması beni korkutuyor.

Son düzenleme:

2,4 GHz Intel Core i5
8 GB 1600 MHz DDR3
Intel Iris 1536 MB

Sorunu çözdüm sanırsam. öncelikle sorundan biraz daha bahsedeyim. Netflix tam ekran dizi izlerken anlık olarak beyaz patlamalar oluyordu. Tam ekran dışında izlerken ve normal kullanımda böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Çözümü oldukça basit :

Sistem tercihleri > Erişebilirlik > Ekran > Yeri belirlemek için fare imlecini salla seçeceğini devre dışı bırakıyorsunuz 1 saatlik kullanım sonucunda soruna tekrardan rastlamadım. Tekrardan karşılaşırsam bilgilendireceğim.

Kullandığım sürüm : macOS Mojave 10.14.6
Öncelikle merhaba. ben de macbook air almıştım ve aynı sorunla karşılaşınca araştırdığımda sizin yazınızı gördüm. Ve dediğinizi yaptım sistem tercihleri-ekran olanı. Acaba sizin sonra tekrar oldu mu ve olduysa nasıl bir yol izlediniz?

2,4 GHz Intel Core i5
8 GB 1600 MHz DDR3
Intel Iris 1536 MB

Sorunu çözdüm sanırsam. Öncelikle sorundan biraz daha bahsedeyim. Netflix tam ekran dizi izlerken anlık olarak beyaz patlamalar oluyordu. Tam ekran dışında izlerken ve normal kullanımda böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Çözümü oldukça basit:

Sistem tercihleri > Erişebilirlik > Ekran > Yeri belirlemek için fare imlecini salla seçeceğini devre dışı bırakıyorsunuz 1 saatlik kullanım sonucunda soruna tekrar rastlamadım. Tekrar karşılaşırsam bilgilendireceğim.

Kullandığım sürüm: macOS Mojave 10.14.6

Teşekkür ediyorum gerçekten işe yaradı. MacBook Air kullanıyorum bende de aynı sorun vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı