Çözüldü Macbook Pro Bootcamp ve Recovery Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RockAkn

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
UI / UX Tasarım, Full Stack Geliştirici
Merhaba arkadaşlar;

Bugün Macbook Pro'ya Bootcamp araciyla windows 10 kurdum fakat hata vererek kurulumu kapatti. Daha sonra macbook'un bu modelinin windows 10 destegi yokmus ancak windows 7 kuruluyormus. Daha sonradan kapatıp OS X geçmeye calıstim fakat artık nerde hata yaptıysan OS X zarar görmüş. İnternette araştırdim recovery yaparak sistem kendini yenileyebiliyormuş. Recovery menüye girmeye çalıştım ancak OS X Utility'e girmiyor, yasak işareti çıkıyor. Bunu da geçtim internet recovery yapmaya çalisirken donuyor, bilgisayarı resetlemek zorunda kalıyorum. Lütfen yardımcı olun. Bir çözüm yolu mutlaka vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sorunu Çözmeyi Başardım. Eğer biri bir gün böyle bir sorunla karşılaşırsa eğer bu yorum sizler için rehber olabilir. Sorunu İnternet recovery ile hallettim. Sorunda yazdığım gibi internet recovery çaşışmıyordu. Sorun Benim Evdeki Wifi ağının şifreleme türünün değişik olmasıymış meğersem. Sifreleme Türünün WPA/WPA2 olarak ayarlanması gerek. Daha sonra Modeminizin DNS adreslerini bir kontrol edin. İnternette Birçok DNS adresi bulunmakta. Bunlardan birini deneyip İnternet Recovery sorununu çözebilirsiniz. Modeminizin ayarlarında başka bir problem yoksa kurulum başlayacaktır.

Temiz kurulum yapın bu durumda kurtarılamıyor malesef. Diskteki bilgilerinizi harici olarak başka bir bilgisayara bağlayıp alın. Daha sonra diski biçimlendirin.

Yalnız internet recovery ile indirilen recovery aracı Mac Sürümünün 10.7.5 Lion sürümünü indirip kuracaktır. Daha sonradan AppStore'dan Mac'in son sürümünü indirebilirsiniz.(İndirmem ben böyle kullanırım demeyin çok ciddi performans farkı var).
Cihazın sürümünü yazmamışsınız. Bu bağlamda El Capitan ile uyumlu diye farz ediyorum.

Bu sürümü indireceksiniz:

Kod:
https://kat.cr/apple-osx-el-capitan-gold-master-macosx-jives-t11243968.html

Akabinde PC'den Transmac ya da Mac'ten Disk Utility ise USB'ye yazacaksınız.
USB'den boot edip bununla Recovery yapmayı deneyebilir ya da sıfır kurulum yapabilirsiniz.

Cihazın sürümünü yazmamışsınız. Bu bağlamda El Capitan ile uyumlu diye farz ediyorum.

Bu sürümü indireceksiniz:

Kod:
https://kat.cr/apple-osx-el-capitan-gold-master-macosx-jives-t11243968.html

Akabinde PC'den Transmac ya da Mac'ten Disk Utility ise USB'ye yazacaksınız.
USB'den boot edip bununla Recovery yapmayı deneyebilir ya da sıfır kurulum yapabilirsiniz.

Öncelikle sağolun Recep bey. Vermiş olduğunuz torrent dosyasini indirdim. Transmac ile başka bir windows makinede dmg umajıni 16 GB sandisk bellege yazdirdim. Ancak macbook boot bölümünde USB bellek gozukmuyor. DMG dosyasımı bozuktu acaba ? Bu arada transmac ile yazdirirken yaklasık 6 saat bekledim. İnternet rocovery çalışmıyor. Wifi sifresini girdikten sonra ya donuyor yada anlamsızca saatlerce bekliyorsunuz. Bu bir arıza mıdır. Bootcamp ile windows kurmaya çalışırken Mac OS X'a zarar vermiş olabilir miyim?

Yeniden USB belleğe DMG dosyasini yazdırmanın hızlı bir yolu var mı? Eğer temiz kurulum yapılırsa bu sistem eski Mac OS X'un aynısı olur mu (Hacintosh Gibi Olmasında :)
En kısa sürede dönerseniz sevinirim Web programlama yapıyorum işlerim ciddi sekilde aksadı. İyi akşamlar

Mac modeli : A1286 (El Capitan yüklüydü)
Core i7 (2. Nesil)
8 GB RAM
500 GB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Macbooktaki harddiski sökün başka bir laptopta pc olur, onun üzerinde El Capitan yerine Clover olmayan Hackintosh Yosemite kurulumu yapabilirsiniz.. Diski bölüntüleyip diğer kısmına windows 10 kurarsınız. Sonra söküp tekrar Macbook'unuza takın.. Bootloader yüklemediğiniz takdirde normal standart mac gibi çalışacaktır.

Macbooktaki harddiski sökün başka bir laptopta pc olur, onun üzerinde El Capitan yerine Clover olmayan Hackintosh Yosemite kurulumu yapabilirsiniz.. Diski bölüntüleyip diğer kısmına windows 10 kurarsınız. Sonra söküp tekrar Macbook'unuza takın.. Bootloader yüklemediğiniz takdirde normal standart mac gibi çalışacaktır.

Yosemite sürümünü indirip mac uzerinde kursam olurmu ? Sonradan el capitana güncellesem. Birde internet recovery neden çalışmıyor.

İnternet recovery Türkiye için sanırım sorunlu... Ben hiç duymadım internetten yükleyebileni. En iyisi torrentten indirmek. Yosemite kur El Capitana güncelle... En kolay yöntem.

Öncelikle Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sorunu Çözmeyi Başardım. Eğer biri bir gün böyle bir sorunla karşılaşırsa eğer bu yorum sizler için rehber olabilir. Sorunu İnternet recovery ile hallettim. Sorunda yazdığım gibi internet recovery çaşışmıyordu. Sorun Benim Evdeki Wifi ağının şifreleme türünün değişik olmasıymış meğersem. Sifreleme Türünün WPA/WPA2 olarak ayarlanması gerek. Daha sonra Modeminizin DNS adreslerini bir kontrol edin. İnternette Birçok DNS adresi bulunmakta. Bunlardan birini deneyip İnternet Recovery sorununu çözebilirsiniz. Modeminizin ayarlarında başka bir problem yoksa kurulum başlayacaktır.

Temiz kurulum yapın bu durumda kurtarılamıyor malesef. Diskteki bilgilerinizi harici olarak başka bir bilgisayara bağlayıp alın. Daha sonra diski biçimlendirin.

Yalnız internet recovery ile indirilen recovery aracı Mac Sürümünün 10.7.5 Lion sürümünü indirip kuracaktır. Daha sonradan AppStore'dan Mac'in son sürümünü indirebilirsiniz.(İndirmem ben böyle kullanırım demeyin çok ciddi performans farkı var).

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı