Macbook Pro late 2011 Mavericks Boot Hatası

Can Acar

Hectopat
Merhaba , Macbook Pro late 2011 kullanıyorum. Yakın zamanda elimde olan OCZ Vertex 4 256 Gb SSD'ye yükseltme yaptım. SSD yükseltme ile EFI Frameware 2.7'e yükselltim. SSD firmware sürümü 1.5.1. Kurulu olan işletim sistemi Maverick. Sistem bazen açılışta soru işaretli klasör yada yuvarlak yasak işareti uyarısı veriyor. Bu mesajı aldıktan sonra sistemi kapatıyorum 5, 10 dk bekledikten sonra açtığımda açılıyor, işlemlerimi yapmamda sıkıntı olmuyor fakat arada bu boot sorunu yaşıyorum, bu sorun neden kaynaklanıyor?

Sorunun görsel videosu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Onxy ile permissons düzeltmesi yaptım Rebuild cache de. Sonra Multibeast sitesine üye oldum fakat indirme imkanı vermedi bende multibeast in maverick sürümü başka yolla indirdim app uygulamarıma taşıyıp çalıştırdım. Sonra disk seçeneklerinden IOHAHCI ayrı ile trim özelliğini etkinleştirip kurulumu yaptım , reset işleminden sonra sistem açıldı sıkıntı yok. Blackmagic disk bench ile geceden bırakıp ssd test ettirdim sabah kadar sıkıntısız çalıştı bu işlemleri yapmadan önce test işlemi sırasında read test file hatası veriyordu sistemi resetlediğimde boot.efi dosyasını bulmadığı için hatayı veriyordu. Şuan sorun çözüldü gibi tekrardan emin olmak için blackmagic ile test edeceğim. Sonuçları yazarım ..

Cevabın için çok çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı