MacBook Pro mid 2011 boşta 60 derece normal mi?

Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Matebook D15 2022

Intel Core İ5 1155G7

8GB 3733 Mhz RAM
2011 MacBook Pro'ya sahibim. Memnunum çoğu işimi hala görüyor. Ama yüksek ısı problemi ile karşı karşıyayım. Boşta iken güzel 55-60 derecelerde ama yüke biner binmez. 98 dereceleri görüyor. Orta yükte mesela şu an bu yazıyı yazarken 68-72 derece arasında seyrediyor. Arka plada parallels ile Windows 10 da açık durumda.
Sistem özellikleri:
  • 12 GB RAM.
  • Intel Core i5 2415m işlemci.
  • 240 GB SSD.

2011 MacBook Pro'ya sahibim. Memnunum çoğu işimi hala görüyor. Ama yüksek ısı problemi ile karşı karşıyayım. Boşta iken güzel 55-60 derecelerde ama yüke biner binmez. 98 dereceleri görüyor. Orta yükte mesela şu an bu yazıyı yazarken 68-72 derece arasında seyrediyor. Arka plada parallels ile Windows 10 da açık durumda.
Sistem özellikleri:
  • 12 GB RAM.
  • Intel Core i5 2415m işlemci.
  • 240 GB SSD.
Değil.

Macununu da yeni sürdüm ne yapmam lazım daha da düşürmek için?
Ve şunu da dipnot olarak düşeyim ısı çok hızlı yükselip çok hızlı düşüyor. 98 dereceden 75 dereceye inmesi 2-3 sn falan sürüyor.

Macununu da yeni sürdüm ne yapmam lazım daha da düşürmek için?
Ve şunu da dipnot olarak düşeyim ısı çok hızlı yükselip çok hızlı düşüyor. 98 dereceden 75 dereceye inmesi 2-3 sn falan sürüyor.
Sıcaklığın direkt düşmesi normal. Çünkü üstündeki yük kalkıyor tamamen. Hangi marka model termal macun sürdünüz ve nasıl sürdünüz işte burası çok önemli.

Sıcaklığın direkt düşmesi normal. Çünkü üstündeki yük kalkıyor tamamen. Hangi marka model termal macun sürdünüz ve nasıl sürdünüz işte burası çok önemli.

Heat sink compound HY510 diye bir macun sürdürdüm geçenlerde. Pek kaliteli değildi ama anakart önceden hiç açılmamış olduğu için biraz aceleye getirdim. Malum üstünde 12 yıllık macun vardı...
Bakır plakanın üstüne ve işlemcinin plakaya temas eden yüzeyine sağlam bir şekilde sürdüğüme eminim.

Şu lanet olası HY510 termal macunlarını üretim atığı olarak nitelendiriyorum. Bu kadar kalitesiz bir termal macun olmaz. Linkteki termal macunu sürün, işinizi görür. Bi aralar 8 gramı 70 TL olan CTG8D 120 TL olmuş. CTG9E olsa idi size onu önericektim ama piyasada her yerde bitmiş. Maxtor Ctg8d Gaming Termal Macun Soğutucu 4gr 12.8 W/mk Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Bunu alın sürün, bu termal macun merhem gibi gelecektir.

Geri
Yukarı