MacBook Pro Model Önerisi

sezer1578

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, aşağıdaki fotoğraftaki 2 model, ayrıca ek olarak MacBook Pro 13 touch bar four Thunderbolt 2018 (2.3GHz olan model) arasında kaldım. Sizce 1.4GHz hızındaki olan alınır mı? Yoksa bu 2.3GHz(2018) veya 2.4GHz (2019) modellerinden birini mi almalıyım?

Ayrıca 1.4GHz modelde tek fan diğerlerinde ise çift fan bulunuyor? Tek fan ile cihaz ısınmaya karşı önlenir mi?

Yapacağım işlemler: Android Studio, Visual Studio, xcode ve Adobe programları.

SmartSelect_20190716-144845_Chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafanızı biraz daha karıştırmış olacağım fakat 15 inç MacBook Pro öneriyorum, kodlama yapacağınız ve Adobe yazılımları kullanacağınız için daha büyük ekran daha iyi olacaktır. Ayrıca 2019 model 13 inçlerde bile 8. nesil işlemci var, 2019 15 inç modellerde 9. nesil. En düşük fiyatlı 2019 MacBook Pro 15 inç size önerim.

Screen Shot 2019-07-23 at 03.22.13.png

Özellikleri böyle, burada yazmıyor fakat Radeon Pro 555X bulunduruyor. Bütün özellikleri 13 inç MacBook Pro'lardan daha iyi, fiyatı hariç :)

2.4 Ghz olan modelde çift fan var. Hem işlemcisi daha iyi. Ekran kartı tarafında ise çok fark yok. Hissedilmeyecek kadar. Zaten işlemciye bağlı işlemci olduğundan güçsüz.
Bütçeniz varsa ben de 15 inçlik olanı öneririm. Biraz dikkatli olmak lazım. İşlemcisi güçlü olduğundan ısınma yapabilir.
Almadan önce teknoloji mağazalarında deneyin. Tanıdığınızda varsa ödünç alıp denemeniz daha iyi olacaktır. Mağazalarda istedğiniz şeyleri deneyemeyebiliyorsunuz.

2.4 Ghz olan modelde çift fan var. Hem işlemcisi daha iyi. Ekran kartı tarafında ise çok fark yok. Hissedilmeyecek kadar. Zaten işlemciye bağlı işlemci olduğundan güçsüz.
Bütçeniz varsa ben de 15 inçlik olanı öneririm. Biraz dikkatli olmak lazım. İşlemcisi güçlü olduğundan ısınma yapabilir.
Almadan önce teknoloji mağazalarında deneyin. Tanıdığınızda varsa ödünç alıp denemeniz daha iyi olacaktır. Mağazalarda istedğiniz şeyleri deneyemeyebiliyorsunuz.

Ayrıca 15 inçlik modelde harici ekran kartı var o yüzden dediğiniz gibi 15 inç daha iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı