MacBook Pro RAM Yükseltme 8 GB Sınırı

Seçtiğiniz SSD gayet güzel, önereceğim model de oydu. Kullandığım da o hatta. Fazla program kuran biri değilseniz 250 GB yeter. Oyun seven ve bol program kuran biriyseniz 250 GB az geliyor, tecrübeyle sabittir. Bütçenizi yükseltene kadar bununla işinizi görün derim. SSD ve RAM takviyesi makineyi canlandırır biraz olsun.
Oynadığım oyunlar CS:GO, ETS 2 War Thunder gibi oyunlar yine de sıkıntı yaşar mıyım? Sıkıntı yaparsa SSD'yi 500 GB 750 EVO yapacağım. Fazla program kuran biri değilim. TRIM konusunda ise hücrelerin aşınmasını sağladığı ve SSD'nin ömrünü kısalttığı için aktifleştirmeyi düşünmüyorum. Bu takviye beni inşallah 1-2 sene daha götürür.

Dostum baya bi beceri gerek gibi geldi bana bu işlem dikkat et Ram derken eldekinden olma. :D
Hocam işlemi kendim yapmayacağım bilen birine yaptıracağım. SSD yükseltmek kolay ama RAM biraz sıkıntı :D

Oynadığım oyunlar CS:GO, ETS 2 War Thunder gibi oyunlar yine de sıkıntı yaşar mıyım? Sıkıntı yaparsa SSD'yi 500 GB 750 EVO yapacağım. Fazla program kuran biri değilim. TRIM konusunda ise hücrelerin aşınmasını sağladığı ve SSD'nin ömrünü kısalttığı için aktifleştirmeyi düşünmüyorum. Bu takviye beni inşallah 1-2 sene daha götürür.

Hocam işlemi kendim yapmayacağım bilen birine yaptıracağım. SSD yükseltmek kolay ama RAM biraz sıkıntı :D
Aman hocam RAM'lerim yeni gelmişti DDR2 RAM 2 GB idi bir sevinmiştim sonra takarken güm ordan kırılmasın mı? Ağlayacaktım, geri yapıştırıcı ile yapıştırdım taktım. Akşam eve babam gelince PC'yi açtı. O da çok ısınırdı yapıştırıcı da erimiş sistemi yakmıştı, ne ağlamıştım. Babama kızardım bir yandan da ağlardım. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı