MacBook Pro ve MacBook Air Alınır mı?

Rauf Bora

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar MacBook Air veya MacBook Pro satın almak istiyorum. Doların artması ile birlikte bir yıl içerisinde ülkemizdeki MacBook fiyatları uçtu gitti. Ancak araştırma yaparken Troy'un kuruluşunun 10. yılına özel KDV indirimi yaptığını gördüm. Sizlerle paylaşmak istedim. Seneye üniversiteye gideceğim. MacBook'ta çok bir şey yapmayacağım. Bana hızlı, mobil, hafif, uzun batarya ömrüne sahip, kısacası Air olarak düşünüyorum ancak fiyatı yakın olduğu için Pro da alabilirim ya da Air gibi Windows Ultrabook önerirseniz düşünebilirim. Photoshop, iMovie gibi uygulamaları da kullanabilmeyi düşünüyorum. Çok işlem yapmayacağım yani aşırı performans istemiyorum. İsteğim mobillik. Birkaç baktığım bilgisayarları sizlere göstereyim.

Apple MacBook Air 13 inç Z0RH16128 Dual Core i5 1.6GHz/8GB/128GB Flash Fiyatı ve Özellikleri | Troy E-Store

Apple MacBook Pro 13 inç MF839TU/A DC i5 2.7GHz/8GB/128GB Flash/Iris Fiyatı ve Özellikleri | Troy E-Store

Yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradaki fiyat farkı uçuk değil. Performans açısından da Pro daha önde olduğu için tercih edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı