MacBook Pro Windows 10'da oyunlar kasıyor

Evrennn

Yoctopat
Daha fazla  
Laptop markam MacBook Pro, Windows kurmadan önce çok iyi FPS de oyunlarımı oynaya biliyordum fakat bütün oyunları açmadığı için Mac işletim sistemi, Windows kurmaya karar verdim ama MacBook da kolaylıkla oynadığım oyunlar Windows da kasıyor sebebi nedir acaba?

Macbook fabrika çıkışı olarak mac işletim sistemine optimize olarak çıkıyor. Sizin yaptığınız önerilen bir durum değil diye biliyorum. Yani performans düşüşü yaşamanız doğal bir durum olmalı.

Apple ürünleri, kendi donanımlarına özel işletim sistemi ile çalışır. Stabilite ve performansının sebebi de bu zaten. Windows işletim sistemi de genel olarak tüm donanımlara uyum sağlaması için yapılır ve örnek vermek gerekirse Android işletim sistemi gibi çalışır. Kurulduğu sistemi fazla fazla kullanır. Bundan dolayı MacOS kurulu iken yeterli gelen sistemin, Windows için yetersiz kalıyor.

M1/M2 çipli mi yoksa İntel mi? Eğer İntel işlemci olanlardansa Bootcamp ile kurun daha iyi olur. İntel değilse Paralels mi kurdunuz? Eğer oynayacağınız oyun destekliyorsa Crossover ile oynayın.

Geri
Yukarı