Macbook Pro'da ani yavaşlama

ahmet D

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba;
Bende 2011 model macbook pro var. Bu yıl ssd taktım. 2-3 gün önce birden yavaşlamaya başladı ve hala daha yavaş. Nasıl yavaşlama derseniz bir programa tıkladığımda, eskiden hemen açıyordu. Şimdi ise 30sn ile 1 dk arası bekliyorum. Bazen 10dk varan bekleme sürem oluyor. Bilgisayara ne olmuş olabilir. Benim korkum ssd'nin bozulması.
Not: Bu yavaşlık geçmedi. Hala daha yavaş. En basitinden bir klasör açsam 1-2 dk bekliyor ve öyle açıyor. İşletim sistemi mavericks 10.9.5

Cihazın ısılarını kontrol eder misin ? Özellikle de işlemci ısısını. Bir de Apple, kendi onayladığı markalar dışındaki SSD'ler için TRIM desteği sunmuyordu. TRIM devrede mi? Değilse SSD'nni ömrü çabuk bitebilir.

Recep Bey telefondan mesajınızı alıntılayamadığım için umarım görürsünüz.
Cihaz sıcak değil. İşlemcinin %90 boşta.
Trim ne bilmiyorum ve nasıl bakılır onu da bilmiyorum.

Bilgisayardaki yavaşlamayı örneklemdirirsem usb belleği taktıktan 1 dk sonra belleğin ışığı yanıp belleği algılıyor

@Recep Baltaş

@Recep Baltaş trim desteğine sonunda bakabildim ve teim desteği hayır, şeklinde bir ibare var

Cihazın ısılarını kontrol eder misin ? Özellikle de işlemci ısısını. Bir de Apple, kendi onayladığı markalar dışındaki SSD'ler için TRIM desteği sunmuyordu. TRIM devrede mi? Değilse SSD'nni ömrü çabuk bitebilir.
Sayın Recep Bey;
Bu trim olayına baktım. Ben ssd'yi 2014 içerisinde aldım. Kingston marka. hyper x modeli. Mavericks'e son güncelleme gelene kadar rahattı. Ondan sonra veya önce -hatırlamadığım için net bir şey yazamıyorum- yavaşlamaya başladı.
Bu arada benim düşüncem ramlerde bir sorun olduğu yönündeydi. Bilgisayara memory clean yüklediğimde, boşta kalam ram miktarı 9,6mb gibi bir rakamdı. temizlediğimde 1,2'lere kadar çıktı ama yine düşmeye başladı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı