MacBook Pro'ya su döküldükten sonra ne yapmalıyım?

BlueScreen

Hectopat
Öncelikle merhaba,

Geçen Cuma günü kuzenim su şişesi ile oynarken Bilgisayarımın kapağı kapalı iken (uyku modundaydı) üzerine yaklaşık 100-150 ml su döküldü.

Hemen alıp ters çevirdim ve üstündeki suyu kıyafetime sildikten sonra kapağını açtım. Bilgisayar hala çalışıyordu ve donmamıştı. Hemen kapattıktan sonra peçete ile tamamını sildik, peçeteye 1 damla su geldi.

Klima ile içine ile hava üflettikten (8 dk boyunca) sonra bilgisayarı sırayla ters, sola, sağa çevirdik (altında havlu peçete vardı). Ama hiç su damlamadı. İlk paragraftan gördüğünüz üzere üzerinden 1 hafta geçti ve hiç açmadım.

Şimdi ben bu bilgisayarı servise mi götüreyim yoksa ben kendim mi açıyım? İçini açmak değil, içini açmak dışında yapabileceğim her şeyi yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üzerinden 1 hafta geçti diyorsunuz. İçerisine su geçtiyse bile kurumuştur çoktan. Bilgisayarınızı açabilirsiniz.

Ayrıca servise götürürseniz de onarım lazımsa açsanız da açmasanız da garanti dışı kaldığı için para ödemek durumundasınız.

Eğer içme suyu ise bence kurumuştur artık. Cihazı çalıştırmamakla en doğrusunu yapmışsın. İlk yapılan hata hemen açmaya çalışmaktır buda devrelerde yanmaya sebep olurdu. Bence çalışacaktır artık.

İlk paragraftan gördüğünüz üzere üzerinden 1 hafta geçti ve hiç açmadım.

1 hafta daha bekle. Zaten pastırma sıcakları başlıyor. 1 hafta da öyle kurutursun. Ardından da küçük voltta elektrik vererek, yavaş yavaş elektrik almaya alıştır bilgisayarı. Zamanla da kendiliğinden alışır zaten. Sakın birden açayım deme! Şu an hassas bir dönemde o çünkü... :ıslık:

Aç gitsin yahu! Neyi bekliyorsun daha? [emoji1]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı