Çözüldü MacBook Pro'yu Windows 10 yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YunusEmre234

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
Gainward RTX 4060 Ghost NE64060019P1-1070B 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı
Corsair Vengeance 16 GB (2X8) 3200MHz DDR4 CL16 CMK16GX4M2E3200C16
AMD RYZEN 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm
Kingston 500 GB A2000 SA2000M8/500G M.2 PCI-Express 3.0
WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5"
Rampage Hardy 4 Fanlı 600 W ATX Oyuncu Kasası
Meslek
Bilişim sistemleri ve teknolojileri öğrencisi
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
500
İşlemci
2.5GHz intel core i5
Apple MacBook Pro 13” 2.5GHz Intel Core i5 2012 8 GB RAM 500GB HDD cihazımı herhangi bir şekilde Windows 10 yapmak istiyorum. Gerek Mac'i silerek gerek sanaldan Windows 10 yaparak her türlü öneriye açığım. Daha önceki açılmış konuların çoğunu denedim. Bootcamp'den veya Parallels Desktop'tan yapmaya çalıştığımda aldığım hataların görsellerini paylaşacağım fakat bundan önce istediğim sonuca ulaşabilmem için sistemimim gereksinimleri uyuyor mu?

Çözüm
Geçici olarak MacOS'a VirtualBox sanallaştırma programıyla Windows 10 yükledim. Ama laptopum, özellikleriyle 2 işletim sistemine gösterdiği performans benim beklentimi karşılamadı. Bu yüzden bunun yerine tek bir işletim sistemine dönüştürebilir miyim? MacOS'u tamamen silerek sadece Windows 10 yapabilir miyim? Böyle yapmam Mac bir cihaz için ne kadar doğru olur?

MacOS'a format attıktan sonra normalde güncellenmiyordu ama bu sefer Catalina'ya güncelleyebildim. Bootcamp "USB de yeterli alan yok." hatası vermeden Windows'u yükledi.
Sorun çözüldü.
Bende de 2011 i7 MacBook Pro, 256 GB SSD 500 GB HDD var. Windows 10 kurdum fakat Intel ekran kartını kurunca mavi ekran veriyor, driver uyumsuzluğu var. 7 kurmaya çalışıyorum yalnız MacBook UEFI sistem kullanıyor bu yüzden Windows 7 UEFI ISO arıyorum.

Varsa ben de Windows 10 kurmak istyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçici olarak MacOS'a VirtualBox sanallaştırma programıyla Windows 10 yükledim. Ama laptopum, özellikleriyle 2 işletim sistemine gösterdiği performans benim beklentimi karşılamadı. Bu yüzden bunun yerine tek bir işletim sistemine dönüştürebilir miyim? MacOS'u tamamen silerek sadece Windows 10 yapabilir miyim? Böyle yapmam Mac bir cihaz için ne kadar doğru olur?

MacOS'a format attıktan sonra normalde güncellenmiyordu ama bu sefer Catalina'ya güncelleyebildim. Bootcamp "USB de yeterli alan yok." hatası vermeden Windows'u yükledi.
Sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı