Macbook vs Macbook Pro

Hangisini almalıyım?

• Macbook

• Macbook Pro

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

KaannAslann

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, iyi forumlar.

Uzun süredir düşünmekte olduğum dizüstü bilgisayara karar verdim. Macbook alacağım. Fakat karasız kaldım arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum. Fiyat özellik oranından, kullanım, elverişlilik oranından değerlendirmenizi istiyorum.

Bu dizüstü bilgisayarı yalnızca okul ve iş için kullanacağım. Hiçbir şekilde oyun vs oynamayacağım.

Üniversitede Yazılım Mühendisliği okuyacağım. İşlerimi bu bilgisayarda halletmek istiyorum. Birde içine sanal makinede Windows kuracağım için benim için daha fazla depolama alanı ve daha fazla RAM ve güçlü işlemci gerekli diye düşünüyorum. Kullanan kişiler hangisinin benim için daha iyi olacağını söyleyebilir mi?

Arasında kaldığım iki bilgisayarı ve özelliklerini resim olarak sizlerle paylaşacağım.

Macbook almak istiyorum, çünkü:
İnce ve hafif olması çok güzel.
512GB depolama birimi var ve rengi farklı.
Ama 8GB RAM'i var.
İşlemcisi İntel Core m7
Yalnızca USB-Type C bağlantısı mevcut.

Macbook Pro almak istiyorum çünkü:
16GB RAM seçeneği mevcut.
İşlemcisi İntel Core i5
Bağlantı seçeneği çok fazla.
Ama 256GB depolama birimi var.

Çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• macbook.PNG
    macbook.PNG
    18,8 KB · Görüntüleme: 176
  • mac_pro.PNG
    mac_pro.PNG
    19 KB · Görüntüleme: 151
Son düzenleyen: Moderatör:
Macbook Pro derim, Niçin?
Retina Ekran
16 GB RAM
i5 işlemci

300 lira fazla vermek fark etmeyecekse ben olsam mutlaka pro'yu alırdım. 256 GB depolama yeter de artar bile, pclerdeki gibi büyük arşivler oluşturma, birçok oyun yükleme gibi durumlar macbooklarda olmadığı için fazlasıyla iş görecektir. Retina ekran gerçekten büyük bir artı olacaktır.

macbook pro normal macbook tan çok üstün çünkü normal macbook ta ne ısıtma sistemi var ne doğru düzgün usb mikrofon kulakık vb. girişi var yani değmez. Performans sonuçlarına baktığımızda macbook pro 2.5 kattan fazla fark atmış. Yani normal macbook para israfı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı