MacBook'da sanallaştırma ile SQL kurulumu

AsilTÜRK

Decipat
Paralels üzerinden SQL kurulumu yapmak istedim fakat sürekli hata veriyor sizce çözümü nedir? Aldıgım cihazı kullanamıyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2022-11-20 saat 18.47.28.jpg
    WhatsApp Görsel 2022-11-20 saat 18.47.28.jpg
    141,3 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Virtual Windows ile ugrasmana gerek yok, gereksiz kaynak tuketimi olur. Docker Desktop ile bircok veritabanini kullanabilirsin ve sadece veritabani kaynak tuketecektir. Arada ekstra olarak Windows gibi bir kaynak tuketimi olmayacaktir. Hem Docker Desktop'in, hem de veritabanlarinin kurulumu oldukca kolay.

MS SQL denemedim daha once, ama o da tak calistir seklinde calisiyordur muhtemelen digerleri gibi.

@bitwise Ben Apple Silicon islemci ile kullanabiliyorum hocam.

Virtual Windows ile ugrasmana gerek yok, gereksiz kaynak tuketimi olur. Docker Desktop ile bircok veritabanini kullanabilirsin ve sadece veritabani kaynak tuketecektir. Arada ekstra olarak Windows gibi bir kaynak tuketimi olmayacaktir. Hem Docker Desktop'in, hem de veritabanlarinin kurulumu oldukca kolay.

MS SQL denemedim daha once, ama o da tak calistir seklinde calisiyordur muhtemelen digerleri gibi.

@bitwise Ben Apple Silicon islemci ile kullanabiliyorum hocam.

Ben aarm64 platform image'ini bulamadim dockerhub'da, x86 buildini Rosetta ile mi calistiriyorsun?

Eger oluyorsa cok haklisin, hic Windows'la ugrasmadan direkt herhangi bir image'i kurabilir.

Ben de uzun zamandir hic db server kurmuyorum makineye, volume attach edip docker image ile calisiyorum.

Geri
Yukarı