MACFit'e gidilir mi?

Delilm

Decapat
Daha fazla  
16 yaşındayım. Lise 3'e başlayacağım. Uzun zamandır fitness a gitmek istiyordum fakat maddi durumlar sebebiyle gidemedim. Şu an maddi durumum var. Tam kesin olmamakla beraber ya saat 13.00'de ya da 15.30'de okuldan çıkacağım. Her iki saat de benim için uygun. Spora gitmemi engellemez yani. İlk defa fitnessa gideceğim. MACFit'e gidilir mi? Spor salonları konusunda pek bir bilgim yok. Boyum 1.83 kilom normalde 70-75 olur ama bu yıl 64'e kadar düştüm. Şu an biraz toparlayıp 66 seviyelerine kadar çıkabildim. Normalde 70 altında düşmezdim bu yıl bir istisna oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
MACFit yıllık alırsan karlı olursun. Ama herhangi bir spor salonuna gitsen birşey değişmez. Tek değişecek şey aynı ortamda spor yapacağın insanlar olur. Makinaların eski yada yeni olması pek etkilemiyor. Durumun gerçekten iyise ve MACFit'e girdikten sonra başka şeylerden kısmana gerek kalmayacaksa tavsiye ederim. Ama diğer ihtiyaçlarından kısman gerekecekse gitmemelisin. O kadar fark edecek bir durum yok.(Ben mahalle salonuna arkadaşım MACFit'e gidiyor ondan daha hızlı geliştim. Genetik bir durum benimkisi. Sounçta ikimizde kaslandık. )

Fiyatı 500 den çok daha fazladır da . Bence MacFit gibi kasıntı bir yere gitmeye gerek yok. Daha mütevazi bir yer tercih edersen daha rahat çalışırsın.
MACFit kasıntı biryer değil. Daha hoş bir ortam var. Ter kokusu çekmezsin kolay kolay. Ama başka bir yere gitse klima varsa dua etsin. Yıllığı 2000 civarı bu arada.

MACFit genelde kalabalık oluyor, eğer bu sporu kafaya koyduysan bu seni biraz rahatsız edebilir çünkü dumbell sırası, makine sırası, set sırası beklemek benim en nefret ettiğim şeydir. Önerim oldschool mahalle aralarında olan spor salonları. En güzel yapılan spor bu tarz yerlerde oluyor (benim görüşüm). Senin yaşlarında başlamıştım bende fitness'a, kesinlikle tercihim eve yakın bir yer olurdu. Baktın devam ediyorsun bir azmin ve iraden var, o zaman başka yerleri ciddi düşünürsün ve spora para harcamaktan kaçmazsın.
Eğer 2-3 ay gideyim vücudumu toplayayım diyorsan, git tabii.

Fiyatları ne kadar?
Gidip de Bir spor salonunada 500 lira vermeyin.
İnternet sitesinde her şubeye göre fiyatları değişiyordu. Neden böyle anlamadım. Evime yakın 2 tane MACFit var. Biri 1 yıllık sözleşmeyle 750 TL yazıyor. Diğer MACFit te 1 yıllık sözleşmeyle 320 TL fiyat veriyor.
MACFit yıllık alırsan karlı olursun. Ama herhangi bir spor salonuna gitsen birşey değişmez. Tek değişecek şey aynı ortamda spor yapacağın insanlar olur. Makinaların eski yada yeni olması pek etkilemiyor. Durumun gerçekten iyise ve MACFit'e girdikten sonra başka şeylerden kısmana gerek kalmayacaksa tavsiye ederim. Ama diğer ihtiyaçlarından kısman gerekecekse gitmemelisin. O kadar fark edecek bir durum yok.(Ben mahalle salonuna arkadaşım MACFit'e gidiyor ondan daha hızlı geliştim. Genetik bir durum benimkisi. Sounçta ikimizde kaslandık. )

MACFit kasıntı biryer değil. Daha hoş bir ortam var. Ter kokusu çekmezsin kolay kolay. Ama başka bir yere gitse klima varsa dua etsin. Yıllığı 2000 civarı bu arada.
Yani sporunu yapmak isteyen bir şekilde her yerde yapar.
MACFit genelde kalabalık oluyor, eğer bu sporu kafaya koyduysan bu seni biraz rahatsız edebilir çünkü dumbell sırası, makine sırası, set sırası beklemek benim en nefret ettiğim şeydir. Önerim oldschool mahalle aralarında olan spor salonları. En güzel yapılan spor bu tarz yerlerde oluyor (benim görüşüm). Senin yaşlarında başlamıştım bende fitness'a, kesinlikle tercihim eve yakın bir yer olurdu. Baktın devam ediyorsun bir azmin ve iraden var, o zaman başka yerleri ciddi düşünürsün ve spora para harcamaktan kaçmazsın.
Eğer 2-3 ay gideyim vücudumu toplayayım diyorsan, git tabii.
20 yaşında olan bir kuzenimle beraber başlamayı planlıyoruz. Birbirimize yardım ederek çalışırız diye düşünüyoruz. 2-3 ay gidip kendimi toparlamak istemiyorum. Ciddi düşünüyorum. Çok sıra olması benim için de kötü bir şey. Spor salonlarının daha kalabalık ve daha boş olduğu bir saat aralığı verebilir misiniz? Yoksa değişken bir aralık mı bu?

İnternet sitesinde her şubeye göre fiyatları değişiyordu. Neden böyle anlamadım. Evime yakın 2 tane MACFit var. Biri 1 yıllık sözleşmeyle 750 TL yazıyor. Diğer MACFit te 1 yıllık sözleşmeyle 320 TL fiyat veriyor.

Yani sporunu yapmak isteyen bir şekilde her yerde yapar.

20 yaşında olan bir kuzenimle beraber başlamayı planlıyoruz. Birbirimize yardım ederek çalışırız diye düşünüyoruz. 2-3 ay gidip kendimi toparlamak istemiyorum. Ciddi düşünüyorum. Çok sıra olması benim için de kötü bir şey. Spor salonlarının daha kalabalık ve daha boş olduğu bir saat aralığı verebilir misiniz? Yoksa değişken bir aralık mı bu?
Mahalle arasında bahsettiğim "oldschool" spor salonlarına ben 2 sene gittim, genellikle sabah ve akşam geç saatler müsait oluyordu. Yaşadığınız şehire göre de değişir. genellikle iş çıkış saatlerinden kaçınman yönümde benim görüşüm. Ben şu an güncel olarak ben otel salonu kullanıyorum. İş çıkış saatlerinde dahi sorun olmuyor benim için.

Zamanında MACFit'e gittim. Bazı MACFit şubelerinde sıra bekleme olayı çok oluyor (özellikle akşamları). Ben en çok trump towers MACFit'e gitmiştim arkadaşlarımla. Orası büyük ve sıra olayı pek olmuyor (hatta çok nadir karşılaştık). İletişim sorunları çok var. Dondurmak isteseniz bile dondurduklarını söyleyip para çektikleri oluyor. Eğitmen kadrosu vasat. Biz o dönem programımızı bir abimiz vardı ona hazırlatmıştık arkadaşlarla ve hareketleri bildiğimiz için eğitmenlerle bir problemimiz olmadı. Orada hareketleri bilmeyip hava için duran bir sürü eleman vardı. Biz bir sürü şubesinde çalıştık. Trump towers ve piazza güzeldi daha vardı da isimlerini unuttum. Maltepe şubesi inanılmaz kalabalık oluyor. Akşamları gidersen tek bulabileceğin şey 2kglik ağırlıklar olur. Duşlar cehennem sıcağında. Hijyen yok denebilecek seviyede. Cevair ve kazasker şubeleri gitme. Novada şubesi güzeldi.

Daha yazacağım çok şey var ama toparlayamadım kusura bakma biraz karışık yazdım.

Toparlamak gerekirse ben başka büyük spor salonlarına da gittim (zincir değil ama çok büyük salonlar havuzu vb. olan) şu an çok büyük bir spor salonuna gidiyorum MACFit'e göre daha iyi şu anki gittiğim salon.
Özetle hareketleri bilmiyorsan, sıra beklemek istemiyorsan MACFit'i önermem. Pt'ler bile çoğu zaman bilmediği şeyler oluyor. O yüzden ya programını bilip kendin yapacaksın (tabii boş alet bulabilirsen) ya da başka yere gidersin.

Mesela sana Spora'yı önerebilirim.

Geri
Yukarı