Çözüldü macOS Big Sur yükleme sonrası ses problemi ve paket yükleme hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

Az önce Big Sur yükledim. Bayağı sıkıntısız geçti. Catalina göre farklı bir yükleme şekli vardı, biraz şans eseri yükledim. Belki komik gelecek sistem hızlandı :D

Yükleme sonrası 2 sorun çıktı ilki ses problemi hiçbir aygıt algılanamadı hatası verdi.
Diğer sorun ise Wi-Fi driver paketini yükelme kalkışıcna hata vermesi.

Wi-Fi adaptör sanırım destek yok.

TL-WN722n v3​

Kullandığım sürücü.

Kullanılan EFI.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Moderasyon ekibi sağ olsun bir günlük banı bastığı için kendim araştırarak hallettim. Ses ve internet sorununu çözdüm. Ses için bir driver buldum sizin atığınız driver direkt kurunca olmadı bir ayar gerektiğini buldum o ayarı uyguladıktan sonra yüklendi ve internete bağlandım ses ise "VoodooHDA not working." diye bir araştırma yaparak çıkan videodan hallettim.

Tabii çözüğüm gün Catalina'ya geri döndük. :D Biraz boşu boşuna uğraştık ya.
Konu çözüldü olarak işaretlenebilir.
Note: Ne yazık ki Reset NVRAM seçeneği yok.
Herkese merhaba.

Az önce Big Sur yükledim. Bayağı sıkıntısız geçti. Catalina göre farklı bir yükleme şekli vardı, biraz şans eseri yükledim. Belki komik gelecek sistem hızlandı :D

Yükleme sonrası 2 sorun çıktı ilki ses problemi hiçbir aygıt algılanamadı hatası verdi.
Diğer sorun ise Wi-Fi driver paketini yükelme kalkışıcna hata vermesi.

Wi-Fi adaptör sanırım destek yok.

TL-WN722n v3​

Kullandığım sürücü.

Kullanılan EFI.
Ses kartları arada bir "Reset NVRAM" ile çözülebiliyor. Sistem açılmadan önce "Reset NVRAM" yapmayı deneyin. Onun dışında eğer bu olmaz ise AppleALC'ye geçmeyi deneriz. Attığınız Wi-Fi adaptörünün desteği maksimum Catalina'ya kadarmış. Çalışmaması bu yüzden muhtemelen normal. Buradaki sürücüyü deneyin. SIP'i devre dışı bırakmayı unutmayın (bkz.).

Moderasyon ekibi sağ olsun bir günlük banı bastığı için kendim araştırarak hallettim. Ses ve internet sorununu çözdüm. Ses için bir driver buldum sizin atığınız driver direkt kurunca olmadı bir ayar gerektiğini buldum o ayarı uyguladıktan sonra yüklendi ve internete bağlandım ses ise "VoodooHDA not working." diye bir araştırma yaparak çıkan videodan hallettim.

Tabii çözüğüm gün Catalina'ya geri döndük. :D Biraz boşu boşuna uğraştık ya.
Konu çözüldü olarak işaretlenebilir.
Note: Ne yazık ki Reset NVRAM seçeneği yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı