Çözüldü macOS Bootcamp kurulumunda MBR hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Yer
Ötüken
Ventura'yı MBR ile kuramayacağımı öğrendim. Yani bendeki 2012 MacBook Pro için yüklediğim Ventura GPT olmalı. Bu durumda neden GPT olan Windows 10 yüklenmiyor? Next tuşuna basamıyorum. SSD alacağım bu hafta ama MBR kurulum yapmak istemiyorum. Ayrıca Ventura GPT iken Windows bu diskleri neden MBR olarak görüyor?
Biliyorum çok konu açtım bunun için fakat Google aramalarda en düzgün şekilde diğer insanlara da gösterilsin istiyorum.

WhatsApp Image 2022-12-12 at 23.52.122.jpg

WhatsApp Image 2022-12-12 at 23.52.12.jpg

Çözüm
Disk ekranında FN+Shift+F10 yapın CMD gelecektir ekrana "diskpart" yazıp enterlayın sonrasında "list disk" yazın. Yüklemek istediğiniz diskin numarasını select disk 0-1-2 hangisiyse yazıp enterlayın sonrasında clean yazıp enter son olarak "convert gpt" yazıp enterlayın disk ekranından geri gelip tekrar yüklemeye başlayın.
List Vol ile yaptım, başarıyla GPT oldu fakat geri ileri yapsam da next diyemedim yine aynı malesef.

Not: Böyle yapınca Apple dosyaları da gitti ve artık flash belleği de görmüyor Options ekranında.

Kurdum arkadaşlar, USB 2.0 bellek kullanın.
Disk ekranında FN+Shift+F10 yapın CMD gelecektir ekrana "diskpart" yazıp enterlayın sonrasında "list disk" yazın. Yüklemek istediğiniz diskin numarasını select disk 0-1-2 hangisiyse yazıp enterlayın sonrasında clean yazıp enter son olarak "convert gpt" yazıp enterlayın disk ekranından geri gelip tekrar yüklemeye başlayın.

List Vol ile yaptım, başarıyla GPT oldu fakat geri ileri yapsam da next diyemedim yine aynı malesef.

Not: Böyle yapınca Apple dosyaları da gitti ve artık flash belleği de görmüyor Options ekranında.

Kurdum arkadaşlar, USB 2.0 bellek kullanın.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı